Ми співпрацюємо з НСЗУ

Акція “Народжені у вишиванках – НЕПЕРЕМОЖНІ”. Немовлятам дарували перші вишиванки

Сьогодні у Міському клінічному перинатальному центрі немовлятам, які народились у День вишиванки, дарували перші вишивані речі.

Подарунки шили та вишивали власними руками жінки зі всієї України в рамках акції «Народжені у вишиванках – НЕПЕРЕМОЖНІ».

 У Міський  клінічний перинатальний центр завітали представники ініціативи – Руслана Бойко з Івано-Франківська, Валентина та Микола Конобрицькі з міста Краматорська, які подарували новонародженим українське вбрання:  дівчаткам  – розпашонки, спіднички та пінетки з вишивкою, а маленьким хлопчикам – вишивані розпашонки та шаровари.

А ще матусям подарували пакети з необхідними речами для немовлят  від Міського клінічного перинатального центру.

 «Такі подарунки потрібні, щоб з першого дня народження дітки ідентифікували себе українцями, відчували українцями. Щоб вони продовжували українські традиції, любили мову і власну землю», – зазначає пан Конобрицький.

Акція започаткована у Донецькій області з 2017 року  з ініціативи  Лесі Воронюк (ГО «Всесвітній День вишиванки»)  та Муравльової Оксани  (ГО  Український розмовний клуб «Файно»).  До них долучились  ВГО «Союз Українок», «Wood Like»,  БФ «Карітас» Краматорськ, Бережани ГО «Бережанський Майдан», Донецька обласна адміністрація, БК «Одарьочок».

З 2017-2021 було вишито та подаровано немовляткам по всій Україні 885  розпашонок.

У 2023 році  вишили  1029 розпашонок, які  дарують немовлятам у пологових  будинках багатьох міст України.