Ми співпрацюємо з НСЗУ

Для чого дівчатам і  жінкам щороку робити УЗД молочних залоз?

Нагірняк Світлана Володимирівна

Консультує лікар УЗД КНП «Міський клінічний перинатальний центр Івано-Франківської міської ради» Нагірняк Світлана Володимирівна

Кожна жінка, яка дбає про своє здоров’я, розуміє важливість обстеження молочних залоз.

Окрім щомісячної пальпації грудей, слід раз в рік обстежувати молочні залози ультразвуковою діагностикою.

УЗД  грудей  варто робити щороку починаючи з перших місячних.

Це безболісне і безпечне дослідження, яке дозволяє оцінити структуру тканини молочних залоз та виявити патологічні зміни на ранніх стадіях розвитку.

За допомогою УЗД  лікар може безпомилково виявити ліпоми, кісти, доброякісні утворення, а також пухлини молочної залози. При цьому результат обстеження ви отримаєте одразу після проведення процедури.

Найкраще проходити УЗД  молочних залоз  на 7-10 день менструального циклу (за наявності менструації). При клімаксі процедура проводиться в будь-який день. При виявленні аномальних утворень у молочних залозах або при гострих скаргах (біль, температура, виділення з соска), огляд проводиться в будь-який день менструального циклу.

Обов’язково запишіться  на УЗД молочної залози, якщо  у Вас є такі симптоми:

  • больові відчуття в області молочної залози, не пов’язані з менструацією;
  • втягування або зморщування шкіри грудей;
  • зміна кольору сосків і форми грудей;
  • кров’янисті та інші виділення із сосків;
  • поява ущільнень в області молочної залози;
  • травматичні ушкодження грудей;
  • збільшення пахвових лімфатичних вузлів.

Для проходження УЗД молочних залоз не потрібно спеціальної підготовки. Треба просто роздягнутись до пояса, лягти на кушетку та закинути руки за голову.  Таке положення тіла дає можливість провести дослідження не тільки молочних залоз, а й прилеглих до них лімфатичних вузлів.

Під час проведення УЗД грудей лікар переміщує датчик по молочним залозам. Зображення органу під різними кутами виводиться на екран. Діагностика займає до 30 хвилин. Результати дослідження можна отримати одразу після його проведення.

Розшифрувати результати УЗД молочної залози може тільки лікар. Тому після проведення діагностики необхідно записатися на консультацію мамолога. За результатами дослідження лікар може направити пацієнтку на консультацію гінеколога, на УЗД органів малого таза та інші діагностичні дослідження.

В Міському клінічному перинатальному центрі функціонує сучасне УЗД обладнання з кольоровим картуванням 2020 року випуску. Це дає можливість  високої інформативності у виявленні пухлин малих розмірів (менше пів сантиметра в діаметрі). У випадку виявлення патології лікар УЗД робить знімок утвору. Висококваліфіковані спеціаліст з багаторічним досвідом УЗ обстежень оперативно поставлять Вам точний діагноз і, якщо є потреба, скерують до фахівця  за результатами обстеження.