Ми співпрацюємо з НСЗУ

Вагітність та статеві стосунки

Консультує лікар акушер-гінеколог КНП «Міський клінічний перинатальний центр Івано-Франківської міської ради Юлія Протас

Консультує лікар акушер-гінеколог КНП « Міський клінічний перинатальний центр Івано-Франківської міської ради  Юлія Протас

Вагітність – прекрасний період у житті жінки, коли зміни відбуваються не тільки на фізичному, але й на психологічному рівні. Збереження інтимних стосунків допомагає зменшити тривожність, отримати позитивні емоції та поліпшити загальне самопочуття. Під впливом гормонів лібідо у вагітної жінки може значно змінюватися: інколи бажання зовсім зникає, а в декого навпаки збільшується. Це пов’язано зі збільшенням кровообігу в ділянці статевих органів і матки, а також підвищенням чутливості.

Однак, деякі жінки стурбовані питанням:  чи не зашкодять статеві стосунки дитині? Давайте розберемося. Плід захищений від будь-якого зовнішнього впливу стінками матки, навколоплідними водами і слизовою пробкою в шийці матки.

Проте, є стани, при яких протипоказана інтимна близькість. Це дуже важливо, і потребує обговорення зі своїм акушер-гінекологом. Зокрема коли:

– є ризик передчасних пологів чи загроза викидня;

 – передлежання плаценти або її низьке розташування;

 – обтяжений акушерський анамнез ( коли вже були передчасні пологи при попередніх вагітностях);

– виявлені захворювання, що передаються статевим шляхом у жінки чи у партнера;

– підтікання навколоплідних вод; 

– болі під час статевого акту;

– кров’янисті виділення до, під час або після;

– підозра чи встановлений діагноз істміко-цервікальної недостатності;

– встановлений акушерський песарій, або шов на шийці матки

Кожна вагітність індивідуальна та унікальна. На жаль, не існує універсальної формули, як найкраще та з задоволенням проживати вагітність.  

Прислухайтесь до свого організму, відчуттів, настрою, відвідуйте лікаря та підтримуйте одне одного. Саме завдяки таким правилам, ваше самопочуття завжди буде відмінним і вагітність подарує лише щасливі миті.

Тому, якщо немає медичних протипоказань, інтимне життя не може негативно вплинути на перебіг вагітності, а навпаки покращити настрій, підвищити самооцінку, збилизити вас із партнером. Кохайтеся і будьте коханими!