Ми співпрацюємо з НСЗУ

Артем Мельниченко. Боротьба за виживання

Міський клінічний перинатальний центр знає чимало історій боротьби за життя маленьких мужніх людей. Одна з них – історія Артемка Мельниченка.

Артемчик народився  передчасно – 11 лютого 2023 року на 29 тижні вагітності. Тоді хлопчик мав вагу 1300 г та ріст 39 см.  Відразу після народження самостійно дихати ще не міг, легені відкрились тільки  частково.  Відтак, протягом двох тижні хлопчик перебував на CPAP.  

На стаціонарі в Міському перинатальному центрі мама з дитиною перебували протягом семи тижнів, чотири з них  – в палаті спільного перебування матері і дитини при відділенні інтенсивної терапії новонароджених.

«Перший тиждень був найважчим. Це був критичний тиждень. Але я  вірила, що все буде добре, що лікарі професіонали і роблять все, що можуть, – розповідає матуся Артемчика Богдана. –  Тиждень за тижнем ставало легше. Лікарі розповідали про стан дитини в найменших подробицях. Відчувалась підтримка і лікарів, і медсестричок. Я відчувала, що дитина в надійних руках і Артемчик має піти на покращення».  

Максимальний контакт «шкіра до шкіри» за методом «Кенгуру» допомагав матусі відчувати близькість з дитиною, а синочкові – захист тепло та ніжність.

Зараз з хлопчиком вже все добре, він на грудному годуванні. Росте і набирає вагу. Показує своє емоції: посміхається, коли задоволений, кривиться, якщо йому щось не подобається. У свої 2,5 місяці Артемчик важить 2700 г і має зріст  46,5 см.

«Не віриться, що  ми пробули стільки часу в інтенсивній терапії новонароджених. Але я вдячна усім – і лікарям і медсестрам, хто допоміг моєму синочку вижити»,- зазначає Богдана Мельниченко.