Ми співпрацюємо з НСЗУ

УЗД-скринінги під час вагітності. На що звертають увагу лікарі?

Консультує завідувачка діагностичного відділення МКПЦ,  лікар УЗД   Григорович Марта Романівна

УЗД-скринінг – це комплексне медичне обстеження плода, що проводиться з метою виявлення будь-яких відхилень у нормальному перебігу вагітності, зокрема аномалій розвитку плоду.

Діагностика перебігу вагітності включає проведення планових і позапланових ультразвукових досліджень (УЗД) , які дозволяють визначити особливості розвитку плоду на різних термінах вагітності та оцінити її перебіг.

Перше УЗ обстеження під час вагітності найчастіше проводять для її підтвердження. Планові УЗД-скринінги   проводять в першому і другому триместрах вагітності.  Перший скринінг –  в  11-13 тижнів і  другий  – в 18-21 тиждень вагітності. За бажанням жінка може пройти  і третій УЗД-скринінг, який зроблять у  третьому триместрі вагітності (32-34тижні).

Перший та другий скринінги включають деталізоване УЗ дослідження. «Ми вимірюємо кісточку перенісся, комірцевий простір, звертаємо увагу на пальчики рук, наявність стопочок ніг, наявність та розміщення органів плода, анатомічну структуру цих органів, а також стан кровопостачання плода та матки»,- зазначає Марта Романівна.

Ультразвукова діагностика є безпечною, як для майбутньої матері, так і для плоду, навіть якщо за медичними  показами під час вагітності жінці доводиться часто проводити УЗД.

 Звісно, жінки очікують результати обстеження із цікавістю та тривогою. Ми знаємо, як важливо робити максимально точну діагностику під час вагітності. Тому не нехтуйте порадами лікаря, проходьте скринінг в правильні терміни!

 «Ми дуже хочемо, дуже стараємося, щоб народжувалися здорові немовлята на втіху батькам та на радість Україні»!- зауважує лікарка УЗД.