Ми співпрацюємо з НСЗУ

Як психологічно підготуватись до пологів

Поради психолога КНП “Міський клінічний перинатальний центр Івано-Франківської міської ради” Марії Супрун

Що відчуває чоловік і жінка, які дізналися, що у них буде дитина? Звичайно, велику радість і велику відповідальність, як зробити, щоб період вагітності і пологи пройшли максимально гармонійно і безболісно, щоб дитина розвивалася і народилася здоровою? Як психологічно налаштуватися на пологи?

1. Під час вагітності в  організмі змінюється співвідношення гормонів. Зміна гормонального фону впливає на перепади настрою, наприклад, щастя або смуток, страх або радість, спокій.

2. Ще одним поштовхом до психологічних змін в голові жінки є поступове усвідомлення себе в ролі матері. Це новий, незвіданий досі стан, що змушує жінку по-новому дивитися на деякі речі. Відбувається переоцінка цінностей, опираючись на яку жінка іноді змінює ставлення до деяких рідних, близьких чи подій, що відбуваються всередині неї. Одночасно з любов’ю до майбутньої дитини виникає почуття побоювання чи страху, що не все може вийти, як задумала жінка чи справиться вона.

3. Вміння розслаблятися важливий момент для вагітних жінок. Для цього чудово підійдуть прогулянки на свіжому повітрі, танці, аеробіка.

4. З’їздити на природу, на екскурсію, або зайнятися справою, яка точно принесе задоволення (малювання, в’язання, вишивання, читання).

5. Не бійтеся негативних емоцій. Врахуйте, що ви вагітні протягом дев’яти місяців і живете в суспільстві, а не в інкубаторі.  Ви не зможете забезпечити дитині стовідсоткову стерильність і безпеку в усіх сферах життя.

6.Вам потрібно розуміти все, що з вами відбувається і що на вас чекає. Для цього існують спеціальні книги, корисні сайти і форуми, на яких можна спілкуватися з вагітними та молодими матусями. Основна порада: слухайте тільки тих, які зуміли стати щасливими мамами.

7. Не бійтеся пологів.Просто під час вагітності необхідно більше часу приділити своєму тілу, диханню, релаксації. Більше рухайтеся, знаходячись у пологовій залі. Пробуйте змінювати положення. Рух під час пологів допомагає краще запустити кровообіг, забезпечити маму та дитину киснем у достатній кількості та знизити біль.

8. Підтримка близьких завжди потрібна, медичний персонал і рідні люди допоможуть Вам подолати страх і народити на світ здорову і прекрасну дитину.