Ми співпрацюємо з НСЗУ

Рак шийки матки. Симптоми і ознаки хвороби

Тиждень обізнаності про рак шийки матки

Рак шийки матки – це злоякісне новоутворення, яке виникає у ділянці шийки матки. За даними ВООЗ, рак шийки матки стоїть на сьомому місці серед найпоширеніших онкологічних захворювань у жінок Європейського регіону. В Україні діагноз “рак шийки матки” щороку ставлять майже шести тисячам  пацієнток. У 20-30% жінок цю хворобу виявляють на пізніх ІІІ та ІV стадіях. Саме тому жінці будь-якого віку для профілактики та ранньої діагностики гінекологічних захворювань необхідно отримувати консультацію лікаря, обстежуватися та здавати аналізи.

Симптоми раку шийки матки

Перші ознаки раку шийки матки кров’янисті виділення зі статевих шляхів. При цьому біль буває дуже рідко. Початкові форми раку шийки матки протікають безсимптомно. Побачити наявність захворювання на ранніх стадіях може лише акушер-гінеколог під час огляду. Якщо лікар запідозрив розвиток хвороби, він спрямовує пацієнта на поглиблене обстеження, потім призначається лікування. Обов’язковим аналізом при підозрі рак є цитологічне дослідження, яке береться з цервікального каналу. Після аналізу лікар може зробити попередній прогноз про розвиток та лікування хвороби.

До основних симптомів та ознак раку шийки матки належать:

  • Кров’янисті виділення зі статевих шляхів у будь-якому віці. Регулярна безболісна менструація є нормою. А ось кров’янисті виділення поза графіком менструацій можуть свідчити про захворювання. Особливу небезпеку становлять кровотечі у жінок старшого репродуктивного віку та в період постменопаузи – вони можуть сигналізувати про онкологічний процес. Візит до лікаря в цьому випадку має бути терміновим
  • Вагінальна кровотеча після статевого акту, між менструаціями чи після менопаузи.
  • Рясні рідкі кров’янисті виділення з піхви, які мають неприємний запах.
  • Біль унизу живота. Біль унизу живота може бути показанням для негайного хірургічного втручання.
  • Тазовий біль у нижній частині спини, або біль під час статевого акту.
  • Нез’ясовні нові симптоми. З появою нових незрозумілих симптомів, дискомфорту, застуди та болю варто звернутися до лікаря, не чекаючи, що симптоми зникнуть самі собою.
  • ЗПСШ. Захворювання, що передаються статевим шляхом можуть проходити безсимптомно або з проявом тимчасових симптомів. Вони викликають хронічні запальні процеси та можуть мати серйозні наслідки для репродуктивного здоров’я жінки, крім дії самої інфекції.

За матеріалами doc.ua