Ми співпрацюємо з НСЗУ

Методи  знеболювання під час пологів

Консультує лікар  акушер-гінеколог, завідувачка Акушерським відділенням №2 МКПЦ  Тамара Іванівна Моцюк.

 Момент пологів для жінки – завжди хвилюючий. Жінка переймається, чи пологи пройдуть добре, чи не буде ускладнень, як перенесе біль  під час переймів та про інше.  Такі переживання є цілком природними.

Та мета лікарів під час процесу пологів  – надати допомогу і потурбуватись про безпеку жінки та дитини, при  цьому мінімально втручаючись у фізіологічний перебіг пологів.

 Присутність та психологічна підтримка  партнера, впевнений, спокійний стан роділлі і  підбирання медичними працівниками простих немедикаментозних  методів знеболювання  дозволяє зменшити  больові відчуття жінки.

Зміна положення тіла може суттєво зменшити біль роділлі під час переймів:

  • Роділлю заохочують  до активних рухів;
  •  Пропонують партнеру  масажувати спину роділлі, погладжувати низ її живота,  тримати за руку.
  • Дуже важливим моментом є дихання породіллі. Тому жінкам варто дотримуватись спеціальної техніки дихання:  глибокий вдих і повільний видих.
  • Локальні натискання на крижову ділянку також зменшують відчуття болю. Роділля самостійно визначає  місце та силу, з якою потрібно проводити натискання.
  • Гідротерапія : прийом душу  або занурення  у воду з температурою  36-37 градусів С – також вид знеболення. Тривалість перебування у воді залежить від  бажання жінки, але необхідно постійно підтримувати температуру води.

За бажанням жінки в Міському клінічному перинатальному центрі можна використовувати й медикаментозне знеболення. Звісно, за умови узгодженням з лікарем акушер-гінекологом та  після консультації анестезіолога.

 В МКПЦ  працюють висококваліфіковані спеціалісти, які зможуть  надати різного роду консультації , провести  пологи  чи оперативні втручання  та пройти з Вами шлях від зачаття до виписки додому з дитинкою.