Консультує лікар акушер-гінеколог, завідувачка Акушерським відділенням №2 МКПЦ Тамара Іванівна Моцюк.
Момент пологів для жінки – завжди хвилюючий. Жінка переймається, чи пологи пройдуть добре, чи не буде ускладнень, як перенесе біль під час переймів та про інше. Такі переживання є цілком природними.
Та мета лікарів під час процесу пологів – надати допомогу і потурбуватись про безпеку жінки та дитини, при цьому мінімально втручаючись у фізіологічний перебіг пологів.

Присутність та психологічна підтримка партнера, впевнений, спокійний стан роділлі і підбирання медичними працівниками простих немедикаментозних методів знеболювання дозволяє зменшити больові відчуття жінки.
Зміна положення тіла може суттєво зменшити біль роділлі під час переймів:
- Роділлю заохочують до активних рухів;
- Пропонують партнеру масажувати спину роділлі, погладжувати низ її живота, тримати за руку.
- Дуже важливим моментом є дихання породіллі. Тому жінкам варто дотримуватись спеціальної техніки дихання: глибокий вдих і повільний видих.
- Локальні натискання на крижову ділянку також зменшують відчуття болю. Роділля самостійно визначає місце та силу, з якою потрібно проводити натискання.
- Гідротерапія : прийом душу або занурення у воду з температурою 36-37 градусів С – також вид знеболення. Тривалість перебування у воді залежить від бажання жінки, але необхідно постійно підтримувати температуру води.
За бажанням жінки в Міському клінічному перинатальному центрі можна використовувати й медикаментозне знеболення. Звісно, за умови узгодженням з лікарем акушер-гінекологом та після консультації анестезіолога.
В МКПЦ працюють висококваліфіковані спеціалісти, які зможуть надати різного роду консультації , провести пологи чи оперативні втручання та пройти з Вами шлях від зачаття до виписки додому з дитинкою.