Ми співпрацюємо з НСЗУ

В МКПЦ провели тренінг для вагітних «Батьківське щастя – виховання  без насильства»

«Батьківське щастя – виховання  без насильства». Так називається  тренінг  для вагітних,  який провели  в Міському клінічному перинатальному центрі в рамках акції «16 днів проти насильства».

Метою тренінгу є профілактика зменшення насильства у вихованні дітей. Йдеться як про фізичне, так і про психологічне насильство.

 Участь у тренінгу взяли психологи закладу – Марія Супрун і Уляна Тарновська  і  Оксана Хаско – психологиня з благодійного  фонду «Рокада» .

В рамках  тренінгу розглянули 6 кейсів про психологічні ситуації, що виникають з дітьми у школі та вдома, проговорювали ситуації та методи усунення насильства.

Цікавою вправою на тренінгу була глинотерапія, під час  якої  майбутні матері ліпили свої емоції,  що стосуються теми насильства. Ці емоції у вигляді глиняних виробів  проговорювали, а далі їх змінювали: хтось переробляв глиняний виріб на щось інакше, а хтось  просто знищував і викидав негативні емоції.

Ще однією  цікавою вправою для вагітних була вправа «Дерево насилля», за допомогою якої виявляли   причини та  наслідки сімейного насилля до дитини. Під час тренінгу  на великому ватмані малювали дерево із великим корінням і широкою кроною. Коріння  – це причини насильства, а  плоди і листя  – наслідки насильства.  Психологи розповідали, з чим треба  працювати, щоб уникнути  наслідків насильства в майбутньому.

Такий тренінг  для майбутніх матусь був дуже пізнавальним, адже тут розповідали про речі, які в подальшому можуть відобразитись на психологічному стані дітей.

«Ми провели захід  у вигляді тренінгу, який спонукає до аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей.  І хто, як не майбутні матусі, мають знати все про таке явище і моменти пов’язані з ним», – зазначила психолог закладу Уляна Тарновська.