Ми співпрацюємо з НСЗУ

Знайомтесь, Професіонал! Марія Анатоліївна Гриців

Марія Анатоліївна  Гриців очолює неонатологічне відділення Міського клінічного перинатального центру.

Лікарка прийшла  на роботу в 1994 році ще тоді в обласний пологовий.Спочатку,  протягом чотирьох років  працювала черговим лікарем, потім лікарем-ординатором, а  з 1999 року очолює неонатологічне відділення.

За плечима в медикині – 28 років стажу  і досвіду на одному місці.

Марія Анатолівна з тих людей, які живуть роботою. Саме робота завжди посідала основне місце у житті лікарки.  Вона розповідає, що не раз доводилося і у вихідні, і  в святкові дні чи вночі виїжджати в пологовий, бо немовля  знаходилось у критичному стані.

«За старою звичкою я й досі сплю з телефоном поруч. Раніше часто телефонували по роботі. По можливості консультуєш по телефону, а  якщо щось критичне  –  то треба їхати. Бо завідуюча має бути поряд, коли немовля у критичному стані»,- зазначає жінка.

Гриців Марія Анатоліївна
Гриців Марія Анатоліївна

Пані Марія розповідає, що головне в її роботі – надати вчасно кваліфіковану допомогу.

«Я ставлюсь до кожної мами, до кожної породіллі так, як би хотіла, щоб ставились до мене і моїх дітей. Я співпереживаю із кожною мамою, і стараюся не тільки надати  допомогу немовляті, але й підтримати морально маму»,- зазначає лікарка.

Марія Анатолівна згадує, що починала працювати в пологовому, коли неонатологія тільки набирала обертів. «Я закінчувала педіатрію, інформацію з неонатології доводилось збирати по крупинках.Не було широко доступної літератури і знання доводилось здобувати від старших колег та моїх вчителів. Першими моїми вчителями та наставниками, завдяки яким я полюбила свою професію, стали Магуряк Галина Іванівна та Юрцева Алла Петрівна. Їм буду вдячна все своє життя і низько вклоняюся за отримані знання і підтримку”.

Своїм професійним досвідом, знаннями завідувачка безкорисливо ділиться  з молодими лікарями- неонатологами, адже цей досвід – безцінний.

Звісно, у житті лікарки є багато вдячних пацієнтів.  Інакше і бути не може,бо вона викладається наповну.  Пані Марії надзвичайно приємно, коли йдучи містом з нею вітаються колишні пацієнтки, які побачивши її ще здаля починають щиро посміхатися. Такі хвилини для лікарки радісні і щемливі, дають наснагу і далі наполегливо та відповідально працювати.

На запитання, які характеристики мають бути притаманні неонатологу, сказала:”Відповідальність, відповідальність і ще раз відповідальність, а також щоденна наполеглива праця над підвищенням свого професійного рівня та лікарської майстерності.”

На завершення бесіди, пані Марія дякує Всевишньому, котрий веде її по нелегкій обраній професії, допомагає у важкі хвилини приймати правильні рішення , діяти рішуче і впевнено у критичних ситуаціях.