Ми співпрацюємо з НСЗУ

Чи потрібно вагітним вживати вітаміни?

Консультує лікар акушер-гінеколог МКПЦ  Наталія Пилипчук

Кожна майбутня матуся, як тільки на тесті з’явились дві заповітні смужки, задається думкою про те, що найкраще вона може дати своєму малюкові. І відразу виникає запитання: вживати чи не вживати полівітаміни.

Вирішення цього питання найкраще довірити вашому лікарю акушеру гінекологу. Якщо вагітна має змогу правильно різноманітно харчуватись, знає правила здорового харчування – у першому триместрі вживання комплексних полівітамінів не є обов’язковим.

Однак є певні вітаміни і мікроелементи, вживання яких є дуже необхідним. Зокрема фолієва кислота ( Vit B9 ). ЇЇ вживання у період планування вагітності та у терміні до 12 тижнів допомагає запобігти вадам розвитку нервової системи та хребта у немовлят.

Вживання адекватних доз йоду профілактує порушення розвитку щитовидної залози у майбутньої дитинки , сприяє нормальному інтелектуальному розвитку, відповідає за імунітет.

 Вітамін D грає ключову роль в розвитку і підтримці кісткової і м’язової тканин. Він утворюється у шкірі під впливом сонячних променів. Особливості нашого сьогодення призводить до його дефіциту практично у всіх категорій населення. У вагітних дефіцит вітаміну D пов’язують з широким спектром акушерських і перинатальних ускладнень.

Ваш акушер гінеколог порадить вам, які вітаміни чи мінеральні комплекси будуть найкраще підходити саме вам у певний час року та період вагітності. Наше найперше завдання – дати здоровій мамі здорову дитину.