Ми співпрацюємо з НСЗУ

Чи можна вагітним займатись сексом?

Багатьох сучасних жінок та чоловіків цікавить наступне питання: чи можна займатися сексом під час вагітності? Відповідь проста: так, не лише можна, а й потрібно!
Проте, бувають випадки, коли при певних симптомах чи захворюваннях від ведення статевого життя під час виношування дитини доведеться утриматися.

Наприклад, якщо у вагітної жінки спостерігається обтяжений перебіг вагітності:

  • ретрохоріальна гематома;
  • істміко-цервікальна недостатність;
  • обтяжений акушерський анамнез.

Також від активного статевого життя варто відмовитися, якщо жінці діагностували звичне невиношування вагітності. Під даною проблемою мається на увазі мимовільне переривання вагітності:

  • коли до терміну шість-вісім тижнів стається три та більше викиднів;
  • два та більше викидня після дванадцяти тижнів вагітності;
  • передчасні пологи.

Якщо ж вищеперерахованих показників немає, то, відповідно, від заняття сексом можна не відмовлятися. Проте, варто пам’ятати, що будь-який статевий акт має відбуватися обов’язково за наявності презервативу, адже сім’яна рідина містить такі активні речовини, як простагландини, які викликають скорочення м’язу матки. Через це можуть виникнути небажані ризики переривання вагітності. Винятком є лише період, коли термін вагітності доходить до 37 тижня, і її можна вважати доношеною. У такому разі, статеве життя без презервативів буде лише корисним: воно покращить підготовку шийки матки до пологів і слугуватиме профілактикою слабкості пологової діяльності.

Готуючись стати батьками, ми виводимо турботу про здоров’я майбутньої дитини на перший план, але це не означає, що варто забувати про власні почуття та бажання. Дотримуючись усіх лікарських порад та застережень, ви зможете зберегти любов у стосунках та пристрасть у ліжку як перед, так і під час та після вагітності.

https://alternatyva.clinic/