Ми співпрацюємо з НСЗУ

Лікарів МКПЦ навчали, як допомагати постраждалим від насильства

Медики міського клінічного перинатального центру  пройшли навчання з домедичної та медичної допомоги постраждалим від сексуального та гендерного насильства.

Провели тренінг представники  міжнародної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів» Médecins Sans Frontières / MSF.

Інструктори розповіли що таке ґендерне насильство та які його види існують. Докладно пояснили що таке «згода» на прикладі відео про чашку чаю.

Проблема ґендерного насильства тривалий час лишалася прихованою, а тому такою, якій ані протистояти, ані, тим більше, здійснювати моніторинг цієї протидії не було можливості. Різне ставлення до ролей і статусів жінок і чоловіків в суспільстві створювало різне ставлення до кривдників і жертв, особливо тоді, коли ця різниця виникала внаслідок часткового або часом і повного підпорядкування однієї частини людства іншій.

У разі виявлення ознак насильства медичні співробітники повинні робити наступне:

  • знайти можливість поговорити віч-на-віч з потерпілим/постраждалої, уважно вислухати, але не змушувати говорити;
  • говорити з потерпілим спокійно, встановити довірчий контакт;
  • пояснити, що закон захищає жертв домашнього насильства і розповісти, де можна отримати психологічну та юридичну допомогу;
  • якщо мова йде про дитину, подбати про її безпеку і нормалізацію її емоційного стану;
  • проводити обстеження і лікування без дискримінації за будь-якою ознакою, перед тим отримавши усвідомлену згоду на обстеження;
  • інформувати людину і/або її законного представника (якщо представник не є кривдником) про права, заходи і соціальні послуги, що можуть бути використані постраждалою особою;
  • протягом доби установа охорони здоров’я інформує Національну поліцію Україні, а в разі виявлення пошкоджень у дитини – також службу у справах дітей.