Ми співпрацюємо з НСЗУ

Інтим після вагітності. Які проблеми, можуть виникнути

Через деякий час після пологів молоді батьки відновлюють інтимні стосунки. Але найчастіше секс в цей період викликає чимало труднощів, причому абсолютно несподіваних.

З точки зору акушерів-гінекологів 6-8 тижнів після пологів вважаються оптимальним часом утримання від традиційних статевих відносин. Однак все індивідуально. Деякі молоді мами відчувають себе прекрасно і відновлюють сексуальні відносини раніше покладених шести тижнів. Щоб переконатися в тому, що відновлення сексуальних контактів не піде на шкоду, жінці перед їх початком потрібно відвідати гінеколога.

Зазвичай плановий огляд призначають через 6-8 тижнів після пологів. Якщо при огляді лікар бачить, що всі органи прийшли в «довагітну» норму і післяпологові зміни закінчилися, то він може «дати добро» на статеве життя відразу після огляду. В іншому випадку лікар порекомендує подальше утримання і контрольний огляд через 2-4 тижні.

Проблеми та шляхи їх вирішення

І ось довгоочікуваний дозвіл лікаря отримано і здається, що всі труднощі позаду. Однак дуже багато пар в перші місяці після пологів стикаються з несподіваними проблемами.

Не хочу!

Після всіх труднощів і хвилювань вагітності новоспечена мама відчуває зовсім інші почуття. Всі її думки зосереджені на малюку: так задумано природою. Поки дитина не може обходитися без материнського догляду, інстинкт продовження роду, що живить жіночу сексуальність, спить за непотрібністю. Крім того, хронічна втома і недосипання будять інстинкт самозбереження, що віддає перевагу зайвій годині сну замість тілесних розваг.

Часто жінці здається, що її стан постійної тривоги за малюка не можуть або не хочуть розділити її близькі і в першу чергу – чоловік. Тоді заклик чоловіка до сексу може сприйматися мало не з образою. Формується відчуття самотності, ізольованості, яке може перерости в депресію.

Але все-таки треба постаратися швидше налагодити сексуальні відносини, навіть якщо ваші любовні дії в перші місяці після пологів і не включають традиційних статевих відносин. Намагайтеся підтримувати фізичну закоханість, не виключайте один одного зі сфери своїх інтересів. Необхідно щодня говорити один одному ніжні слова.

Не обов’язково залишати час для сексу на ніч або вечір, коли у подружжя вже немає ніяких сил. Можна займатися любов’ю вранці або під час денного сну малюка у вихідні. Не варто отруювати сімейні відносини висловлюваннями на кшталт: «На мені зараз лежать всі турботи про дитину, мені секс не потрібен». Не варто відмовлятися від інтимних стосунків у зв’язку з невирішеними сімейними конфліктами або відмовляти чоловікові в близькості, тому що, наприклад, він не пішов гуляти з дитиною.

Головне, пам’ятайте, що секс – це не послуга партнерові, а то, що потрібно вам, і налаштовуйтесь на те, щоб витягти з нього тільки позитивні емоції.

Невдоволення собою

Невдоволення собою, своєю фігурою, розміром грудей, який може збільшуватися на кілька розмірів під час годування, може підвести жінку до думки, що вона вже не приваблива для свого чоловіка. А доглянуті бездітні подруги вносять повне сум’яття в душі молодих мам.

Надайте вашому партнерові вирішувати, наскільки ви привабливі, і якщо він жадає вас, значить, даремно ви уявляєте себе виключно «банкою грудного молока».

Одягніть красиву білизну, зовсім не підходящу для грудного вигодовування, але яка приховує огріхи фігури. У бюстгальтер можна покласти вбираючі прокладки, щоб вам не заважало припливаюче молоко. Подивіться в дзеркало: молода мама, завжди була втіленням жіночої краси.

Можна влаштувати романтичну вечерю, прийняти разом з улюбленим ванну, переглянути разом еротичний фільм – це допоможе обом почуватися розкуто і знову відчути бажання.

Звичайно, не варто впадати і в іншу крайність, втішаючи себе тим, що «чоловік хотів дитину, ось нехай відчуває до мене ті ж ніжні почуття, як би я не виглядала». Пам’ятайте, що ваша змінена нинішня фігура – побічний ефект вагітності і пологів, явище неминуче, але тимчасове. Постарайтеся знаходити час для гімнастики, не захоплюватися солодким – і поступово ваші колишні форми відновляться.

Як в перший раз

Більшість жінок після пологів відчувають страх перед болем під час статевого контакту. Дійсно, перші кілька разів після пологів секс для багатьох жінок буває болючим, і тривалість цих неприємних відчуттів заздалегідь визначити не можна. Дискомфорт може бути викликаний багатьма причинами. Нерідко в результаті розривів або епізіотомії в промежині пошкоджуються нервові закінчення, яких там дуже багато.

Навіть після повного загоєння шкіра і слизова піхви в області швів залишаються дуже чутливими до тиску. Крім того, рубець на м’яких тканинах промежини не сприяє її розтяжності при статевому акті, а підсвідомий опір жінки додає неприємних відчуттів навіть в тих позах, які раніше були для неї абсолютно безболісними і приємними.

Найчастіше болючість проходить сама по мірі адаптації чутливості нервів до нових умов. Не соромтеся розповідати своєму партнеру про те, що ви відчуваєте, в тому числі і про свої страхи. Ні в якому разі не робіть чоловікові ласку, якщо у вас виник біль під час сексу.

Секс після пологів слід починати поступово; перший час даруєте один одному інтимні ласки, виключаючи секс з проникненням. Перед контактом жінці необхідно максимально розслабитися і пробувати пози, які для неї найбільш комфортні. Після травм промежини кращі позиції «жінка зверху» або лежачи на боці, так як в цих положеннях у неї є можливість контролювати ступінь проникнення і самій регулювати тиск на область промежини.

Повноцінний статевий контакт можна замінити оральними ласками або імітацією статевого акту. В останньому випадку після попередніх ласк партнери труться об статеві органи один одного своїми статевими органами, здійснюючи при цьому рухи стегнами, що імітують статевий акт. В процесі таких ласк партнерка може дати згоду на спробу проникнення, але партнер в будь-який момент повинен бути готовий повернутися до колишнього способу контакту або зовсім перервати статевий акт.

Швидше за все, вам доведеться зіткнутися з цим не один раз, тому обговоріть заздалегідь таку ймовірність. Якщо ж це сталося, то постарайтеся усунути напругу за допомогою жартів і спробуйте почати все спочатку. Не варто забувати про контрацепцію, адже при такій формі близькості частина сперматозоїдів може потрапити в піхву партнерки.

Лише в дуже рідкісних випадках больові відчуття при сексуальному контакті пов’язані з серйозними порушеннями анатомії піхви, що відбулися після хірургічного втручання під час пологів. В цьому випадку допомогти може реконструктивна операція.

Ми такі різні

Після пологів змінюється анатомічне співвідношення статевих органів чоловіки і жінки. Це пов’язано з тим, що піхва дуже сильно розширювалася, щоб пропустити по родових шляхах дитину, тому протягом кількох перших місяців після пологів вона залишається в розслабленому стані.

Чоловік може не відчувати повноцінного обхвату пеніса, а жінка може не відчувати знаходження пеніса всередині. Потрібно розуміти, що цей стан тимчасовий і він не повинен стати причиною для занепокоєння. Посилити відчуття під час статевого акту допоможуть різні пози, при яких стегна жінки щільно стиснуті. А швидше повернути тканинам пружність допоможуть вправи Кегеля для підвищення тонусу м’язів промежини.

Доктор Кегель винайшов ці вправи для лікування нетримання сечі у жінок, що народжували і літніх жінок. Жінкам простіше відчути, які м’язи потрібно тренувати, якщо спробувати довільно зупинити сечовипускання. Коли стане ясно, на що схоже скорочення даних м’язів, потрібно в зручній позі повторювати ці скорочення, поступово доводячи їх до 50 разів за підхід. Повторювати підходи краще 2-3 рази в день в будь-який час і в різних положеннях.

Проблема п’ята: «Сухо!».

Практично у всіх жінок, незалежно від того, як протікали пологи, в післяпологовому періоді спостерігається нестача головних жіночих гормонів – естрогенів. Одним із проявів їх дефіциту є сухість слизової піхви, що теж завдає відчутних незручностей при статевому контакті.

Усунути цей тимчасовий дефіцит допомагають штучні замінники природної змазки, так звані лубриканти – спеціальні засоби для зволоження. Вони випускаються у вигляді гелів і кремів. Придбати лубриканти можна в аптеках, супермаркетах, косметичних магазинах і спеціалізованих «секс-шопах».

Зверніть увагу на склад лубрикантів: вибирайте засоби без барвників, ароматизаторів, гормонів та інших добавок. Крім зволоження, лубриканти сприяють розм’якшенню рубців в області швів. Спеціально для розм’якшення рубців можна використовувати мазі, призначені для лікування для келоїдних рубців. Однак застосовувати їх, на відміну від лубрикантів, треба зі схвалення лікаря.

Небажана вагітність

Щоб не було несподіванок, починайте дбати про контрацепцію відразу, з самого першого статевого акту. На думку лікарів, мінімальний проміжок між пологами – два роки, а оптимальний – від двох з половиною до трьох з половиною років. Занадто короткий проміжок між пологами може привести до ускладненої вагітності і народження недоношеної дитини. Нова вагітність буде перешкоджати годуванню немовля грудьми.

Підбираючи протизаплідні засоби, необхідно враховувати, що контрацепція не повинна позначатися на якості і кількості грудного молока. Приємно, що в цьому питанні у будь-якої годуючої мами є вибір.

Годування грудьми

Годування грудьми або метод лактаційної аменореї заснований на тому, що при активному і постійному смоктанні дитиною грудного молока організм матері припиняє виробляти гормони, які викликають циклічні зміни в організмі жінки, зокрема менструацію і овуляцію. З давніх-давен люди помітили, що вагітність дуже рідко настає у жінок, які активно годують грудьми, і використовували це спостереження. Однак для того щоб цей метод працював, повинні дотримуватися чотири умови:

  • після пологів пройшло не більше 6 місяців;
  • менструації ще не з’явилися;
  • дитина знаходиться виключно на грудному вигодовуванні без штучного догодовування і прикорму;
  • дитина прикладається до грудей кожні 3 години вдень, проміжок між нічними годуваннями не перевищує 4-6 годин.

Якщо хоча б одна з цих умов не виконана, то метод не може вважатися ефективним.

Плюси даного методу: фізіологічність – метод не вимагає ніякого втручання; безкоштовність.

Мінуси: метод надійний тільки при дотриманні певних умов.

https://tobemom.site/