Ми співпрацюємо з НСЗУ

Я народжую! Як дізнатись, що вже час їхати в перинатальний центр

Незабаром народжувати? Ось що вам потрібно знати про відходження оболонки плоду і появу кров’янистих виділень; як встановити різницю між справжніми і підготовчими переймами; і коли треба телефонувати лікарю.

Коли великий день наближається, вас, скоріше, хвилюватиме питання: як ви дізнаєтесь, що це вже симптоми дійсних перейм.

Не хвилюйтесь: тіло жінки майже завжди надає їй сигнали, які їй потрібні, і вона має внутрішню мудрість, щоб впізнати такі сигнали.

Ось на що треба звернути увагу:

1. Відходження вод (розірвання амніотичної оболонки).

Можливо, ви чули, що це називають “відходженням вод”. Обсяг чистої амніотичної рідини, що витікає із оболонки і тече із вагіни, є різним у різних жінок.

Для деяких – це лише маленький струмінь; для інших – це може бути справжнім фонтаном. Це може здаватись дивним, але цей передвісник пологів є першим симптомом, для менш, ніж 25 відсотків жінок; фактично це може відбутись під час пологів, а не напередодні пологів.

Однак, якщо це відбувається перед пологами, існує велика вірогідність того, що народження дитини відбудеться протягом 24 годин.

Якщо ваші води відходять, повідомте вашого лікаря або акушерку негайно. Запам’ятайте час, коли відійшли ваші води, колір і обсяг рідини, а також, чи супроводжується цей процес будь-яким неприємним запахом. Надайте таку інформацію вашому медичному спеціалісту.

2. Кров’янисті виділення.

За день чи два перед тим, як розпочнуться перейми ( а у декого і за тиждень), ви можете помітити виділення рожевого чи кров’янистого слизу.

Такі “кров’янисті виділення” фактично є слизистою пробкою, яка закриває шийку матки під час вагітності. Не всі жінки помічають такі виділення, а у деяких перейми розпочинаються перед тим, як виходить слизиста пробка.

3. Перейми

Істотною ознакою того, що ви починаєте народжувати дитину є  регулярні перейми матки.

Спочатку ці перші перейми відчуваються як менструальні спазми або біль у нижній частині спини, що настають і проходять через кожні 20-30-хвилинні інтервали. Поступово, біль або спазми стають сильнішими і тривають довше.

Найбільш очевидний із симптомів пологів – це перейми, що стають частішими, до тих пір, поки вони не виникають кожні три – п’ять хвилин.

Для того, щоб встановити тривалість ваших перейм, запишіть точний час, коли розпочинається кожна перейма, а також пеірод, протягом якого вона триває.

Зараз є багато мобільних додатків в яких можна зручно фіксувати ваші перейми. Скачайте їх заздалегідь, щоб бути готовими.

Коли треба телефонувати лікарю?

Ви повинні подзвонити своєму лікарю, якщо вважаєте, що ваші пологи розпочались.

Тримайте свої записи поряд, коли телефонуєте, щоб мати можливість надати точну інформацію про ваші симптоми пологів.

Не бійтесь телефонувати в будь-який час, протягом дня або вночі. Ваш лікар знає, що пологи не завжди розпочинаються протягом періоду часу з 9 до 18.

Пам’ятайте також про те, що вам не обов’язково відправлятись до клініки негайно. Насправді, якщо це ваші перші пологи, більшість лікарів або акушерок пропонують залишатись вдома, в комфортних умовах, до тих пір, поки перейми не відбуваються через кожні п’ять хвилин.

Якщо у вас вже є досвід попередніх пологів і народження, ви можете отримати прохання щодо прибуття до клініки раніше, оскільки ваші пологи можуть просуватись швидше.

Розуміння того, що ви вже народжуєте, принесе вам різні почуття, включаючи радість, сумніви і, нарешті, прийняття цього факту. Намагайтесь залишатись спокійною і сфокусованою на народженні дитини. Організуйте надання допомоги з боку вашого партнера, щоб записував ваші симптоми, залишався з вами і привіз вас до Міського перинатального центру тоді, коли вже прийде час народження дитини. Проговоріть ці моменти заздалегідь, щоб не розгубитись в той  найважливіший момент.

https://tobemom.site/