Для чого немовлятам співати колискові

Колискова- це частина ритуалу відходу до сну. Малюкам раннього віку особливо важливі дії, які передують засипанню. Як подорожі передують збори, так і відходу до сну супроводжує певна підготовка. Наприклад, масаж, купання, перевдягання в нічний одяг, вимикання верхнього світла і включення світильника, а потім – колискова пісня. Це один з найважливіших етапів режиму дня, який насправді дуже потрібен малюкові. Чергування звичних ритуалів дає дитині відчуття впевненості в нашому великому незвіданому світі. В ході дослідження DeCasper з’ясувалося, що новонароджені воліли слухати колискові, які мама співала ще під час вагітності. Виявилося також, що під звуки, які вони чули ще в утробі матері, діти швидше заспокоювалися.

Колискові налагоджують контакт між мамою і дитиною. Час заколисування – тільки ваш. Обіймами і ніжністю мама створює основу ні з чим незрівнянної близькості між нею і малюком. У період засинання доступ до несвідомого полегшується, тому не випадково колискову співає мама або найближчі родичі, адже дитина в цей період найбільш сприйнятлива і беззахисна.

Слухання колискових розвиває творчий потенціал.

Колискові пісні навчають дитину сприйняття і розуміння мови, її інтонації, їх використовують в логопедії. Музична терапія буває особливо корисна дітям і дорослим з розладами мови і читання. Адже не випадково логоневроз (заїкання) часто лікується саме співом.

Так що співайте колискові! І абсолютно не важливо, чи є у вас особливий музичний талант, материнський голос для дитини – найрідніший.

Почати можна з найпростіших, адже перші колискові складалися з нехитрого повтору слів і вигуків ( «Бай-бай-засинай», «А-а-а!»). Все тому, що в колискової найголовніше – це ніжний шепіт і ритм. Щоб увійти в потрібний стан, уявіть, ніби намагаєтеся зігріти руки видихом.

І пам’ятайте, що спів, музика – один з найдавніших способів спілкування, причому не тільки між людьми. За допомогою співу ми спілкуємося і … самі з собою. Саме тому багато хто так любить наспівувати щось собі під ніс – це допомагає нам виражати свої почуття. Адже в пісню ми можемо вкласти ті емоції, які буває важко висловити в повсякденній метушні. Так що колисковий спів корисний не тільки малюкові, але і мамі!

https://dity.in.ua/