Ми співпрацюємо з НСЗУ

Дивовижні факти про новонароджених малюків

Маленькі дітки, які тільки з’явилися на світ – справжня скарбниця незвіданих фактів і тверджень.

Маленькі дітки зазвичай цікаві тим, що в більшості випадків їхня психіка і тіло влаштовані далеко не так, як навіть організм п’ятирічного малюка. Хочете дізнатися, що в них криється цікавого?

Плач

Малюк, який тільки з’явився на світ, зазвичай плаче з такою ж інтонацією, з якою говорить його мама. Справа в тому, що інший голос він просто не знає, оскільки провів всі 9 місяців в материнській утробі.

Скелет малюка

Скелет крихти може похвалитися великою кількість кісток. У новонародженого можна нарахувати близько 270 кісток, а ось у дорослого – всього 205-208. Протягом перших п’яти років кістки малюка поступово зростаються.

Дихання

Ви здивуєтеся, але малюки можуть паралельно і дихати, і ковтати. Чого, до речі, не скажеш про нас, дорослих. Однак, не варто тішитися завчасно. У віці 9 місяців ця здатність зникає, оскільки гортань малюка опускається вниз. Тому голосовий апарат вже не дає можливості комбінувати ці функції.

Розмір лиця

Дитячі очі не будуть змінюватися від самого народження. Тому якщо ваш малюк народився з великими і виразними очима, не варто боятися, що вони і далі будуть рости. Ця функція залишається тільки за носом і вухами.

Сльози

У новонароджених відсутні сльози. І перші місяці ви їх і не побачите. Справа в тому, що сльози можуть з’являтися тільки при роботі слинних і слізних залоз. А їх функціонування запускається тільки через 4-12 тижнів від народження.

https://tobemom.site/