Ми співпрацюємо з НСЗУ

Для жінок з регулярним менструальним циклом найбільш рання та надійна ознака вагітності – це затримка менструації. Однак є й інші ранні симптоми вагітності, на які також слід звертати увагу.

При вагітності розрізняють акушерський та ембріональний терміни.

Акушерський термін гінекологи вираховують з першого дня останньої менструації, зважаючи на більш простий підрахунок, оскільки точну дату овуляції і зачаття визначити складно.

Як проявляються перші симптоми вагітності

Кожна жінка індивідуальна, а значить і перші ознаки вагітності не завжди бувають ідентичними. Тому  помітити першу симптоматику, яка може виникати ще до затримки – складно.

Повна відсутність ранніх симптомів вагітності в перший тиждень буває дуже рідко, і пов’язано це з підвищеним рівнем чутливості організму жінки до ХГЧ (гормон, що виробляється ембріоном в перші 14 днів свого розвитку).

Та оскільки подібний стан спостерігається не часто, в більшості випадків, все-таки, не важко помітити період перших симптомів вагітності. Серед яких у жінки зустрічається:

– Почуття нудоти, блювання (зазвичай це називається ранковим нездужанням, але може трапитися в будь-який час дня та ночі).

– Металевий присмак у роті.

– Метеоризм (здуття живота).

– Запаморочення.

– Почуття втоми (звичайне явище при вагітності).

– Підвищена емоційність, пригнічення настрою.

– Біль у грудях (проявляється на ранніх термінах).

При цьому ви також можете помітити й інші ознаки вагітності:

– Запор;

– Посилення виділень із піхви (без болю або подразнення);

– Дивні смаки, запахи і пристрасті до тих продуктів, які раніше у вас викликали неприємні відчуття ;

Або ж, навпаки, на ранніх термінах вагітності ви можете виявити, що вам більше не подобаються деякі продукти і напої, якими ви раніше насолоджувалися;

– Зникає інтерес до куріння;

– Груди стають більшими та болючішими (як і перед менструацією);

– Вени можуть стати більш помітними, а соски – темніють і виділяються.

На ранніх термінах вагітності може турбувати часте сечовипускання. І такі симптоми легко сплутати з циститом. Саме тому лікування без консультації лікаря може принести більше шкоди, ніж користі.

Таким чином, якщо ви прагнете до нової їжі, втрачає інтерес до певних продуктів або напоїв, які раніше любили, наприклад, до чаю, кави або жирної їжі, у вас з’явився більш чутливий нюх, ніж зазвичай, наприклад, дратує запах їжі або готування, ви часто відвідуєте туалет – поговоріть з вашим лікарем.

Якщо ви весь час погано себе почуваєте і ніяк не можете вирішити проблеми, зверніться до терапевта.

У вас може бути гіперемез вагітних – серйозне захворювання під час вагітності, яке викликає сильну блювоту і вимагає лікування.

Чи може бути вагітність, якщо є місячні

У вагітних жінок іноді буває кровотеча, схожа на дуже легку менструацію, з невеликими кров’янистими виділеннями. Це називається “імплантаційною кровотечею”, яку жінки плутають зі справжньою менструацією. Цей стан не потребує лікування і, тим більше, призначення гормональних препаратів – прогестерону!

Виділення на ранніх термінах вагітності можливі практично завжди.

Однак імплантаційні кровотечі припиняються трохи раніше, ніж справжні місячні.

І відбувається це через те, що запліднена яйцеклітина, намагаючись прикріпитися до стінки матки, подразнює її та стає причиною невеликих кров’яних виділень.

Тому, можна сказати, що вагітність при наявності місячних не буває. Якщо пішла звичайна менструація – значить, яйцеклітина запліднена не була.

Затримка місячних без супутньої симптоматики, також не основний критерій вагітності.

Оскільки причина може критися і в збої гормонального фону жінки, який провокують стреси, нервові перенапруги, важкі фізичні навантаження або гінекологічні патології.

Тому дуже важливо прислухатися до свого самопочуття і своєчасно відвідувати гінеколога – це допоможе не тільки не пропустити перші ознаки вагітності, а й гінекологічні патології.

Що робити, якщо ви виявили перші симптоми вагітності

Якщо ви у себе виявили однозначні симптоми вагітності в перші два тижні – необхідно звернутися до гінеколога.

Якщо вагітність підтвердилась – необхідно прислухатися до рекомендацій лікаря, позбутися шкідливих звичок (якщо вони є) та відрегулювати правильний раціон харчування.

Ну і звичайно, не забувати, під час вагітності, і про планові відвідування гінеколога, які призначаються лікарем в індивідуальному порядку.

Планові призначення УЗД дослідження, аналізи, контроль – входять до компетенції гінеколога, що веде вагітність.

Під час вагітності призначають три планові УЗД – один раз у першому триместрі, у другому і в третьому.

Також можуть проводитися і додаткові позапланові УЗД дослідження вагітної, за індивідуальними показаннями.

Такі рекомендації не повинні  лякати, це необхідно для прийняття своєчасних рішень, щоб уникнути тих чи інших ускладнень.

У випадку виявлення симптомів вагітності звертайтесь до свого акушер-гінеколога.

Якщо ж ви досі не обрали свого лікаря, то до ваших послуг лікарі-гінекологи жіночих консультацій та денного стаціонару Міського клінічного перинатального центру.

 Адреси закладів:

ЖІНОЧА КОНСУЛЬТАЦІЯ №1: вул. Січових стрільців, 46 ,тел. (0342) 75 03 31;

ЖІНОЧА КОНСУЛЬТАЦІЯ №2: вул. Стуса, 2 , тел. (0342) 78 68 91;

ЖІНОЧА КОНСУЛЬТАЦІЯ №3: вул. Мазепи, 179, тел. (0342) 75-33-68.

Денний стаціонар:  вул. Чорновола, 49

https://leleka.com.ua/