Пологи під кулями. Історія народження маленької Ганнусі Тихомирової

Міський клінічний перинатальний центр відчинив двері для жінок зі всієї України, які перебувають у Івано-Франківську та потребують акушерської чи гінекологічної допомоги.

Стіни закладу чули чимало історій  народження діток в умовах війни.  Одна з них – про народження маленькою Ганнусі Тихомирової.

Юлія Тихомирова потрапила до нашого закладу 16 березня уже з двотижневою Ганнусею на руках.

Юля – киянка. Жінка була вагітна другою дитиною, як війна підступила близько до рідного Києва.

Тоді ближче до пологів жінка переїхала у село Королівка за 60 км від Києва, яке здавалося безпечним. Втім «русскій мір» взявся обстрілювати і це село.

Пологи почались завчасно, за три тижні до визначеного терміну. І чоловікові Юлії довелось під кулями шукати медиків, які б змогли прийняти пологи. На щастя, вдалось знайти акушерку, у хаті якої жінка  і народила. Народжувала під звуки вибухів і куль. На щастя пологи пройшли успішно і на світ з’явилась маленька Ганнуся.

Звісно, у таких умовах складно було надати повну гінекологічну допомогу породіллі. Після пологів тиждень жили у хаті без зв’язку, світла і тепла. На щастя була вода з криниці і піч, яку топили дровами.  Втім, ставало все «гарячіше». А коли у сусідню хату влучив снаряд, то Юлина сім’я вирішила їхати: спочатку на Житомир, а потім опинилися у Івано-Франківську.

Зараз  жінка спокійна і усміхнена, впевнена у собі і у своїх діях. Бо після того, що пережила може дати  раду собі і своїй дитині.

«Дитинка мала народитись 17 березня, проте народилась раніше.  Я вірю, що все , що відбувається – на краще. Не відомо, якби ми залишились у тій Королівці, та як би я народжувала, бо бойові дії не припиняються,- зауважує жінка.  – Але хочу зазначити, що війна змінила людей. Усі стали згуртовані. Мабуть ми тільки в цьому вже переможці! Багато волонтерів, які готові безоплатно допомагати іншим, готувати їжу, приймати у себе чужих людей.  А також приємно, що люди навертаються до Бога. Саме тому ми мусимо перемогти!».