Ми співпрацюємо з НСЗУ

Медиків МКПЦ навчали надавати першу домедичну допомогу в умовах воєнних дій

Сьогодні   в Міському клінічному перинатальному  центрі відбувся другий тренінг із  циклу «Надання першої домедичної допомоги в бойових умовах».

Проводили тренінг інструктор «Захисту патріотів» з 2016-2019 роки та інструктор курсу бійця-рятувальника  Олег Кемінь та лікар-хірург Ігор Сорочинський.

 Медикам  МКПЦ розповіли про правильну послідовність дій при наданні першої домедичної допомоги. Яка специфіка надання допомоги при  пораненні голови, шиї,  кінцівок, брюшної області, при пневмоторексі при опіках та інше.

Крім того, інструктори зазначили пріоритетність надання допомоги хворим.

За пріоритетністю надання допомоги хворих можна розділити на 4 групи:

  • чорна група – перша і найсерйозніша. Це критичні пацієнти, які потребують негайної допомоги.
  • група червона група –  пацієнти, які потребують невідкладної медичної  допомоги до двох годин.
  • жовта група – надання допомоги їм можна відтермінувати до шести годин. При цьому не  постраждають ні життєві функції, ні  кінцівки,  ні інші органи.
  • зелена група,  яка в основному не потребує  особливого надання допомоги і цій групі навіть можуть допомогти медсестри.

Як правильно накладати пов’язки  при тому чи іншому пораненні, інструктори не лише розповідали, а й показували.

Крім того, розповіли, наскільки ефективні засоби в індивідуальній медичній аптечці,  які новітні кровоспинні засоби можна застосовувати при пораненнях і чому не варто приймати сильнодіючі  наркотичні лікарські препарати на етапі домедичної допомоги – усю  корисну інформацію, яка може згодитись в умовах обстрілів та  активних бойових дій  в Івано-Франківську.