Ми співпрацюємо з НСЗУ

Мамині обійми для немовляти – цілий Всесвіт

Немовлята здаються нам такими крихітними і безпомічними. Ми думаємо, що вони тільки-тільки починають пізнавати світ і поки мало що розуміють. Але це помилка! Адже вже у 2-х місячному віці малюки починають усвідомлено обніматися з матусею і відповідати на її ніжні дотики. І це не вигадка, а науково доведений факт, який підтвердили вчені з США та Чехії. Про все по порядку!

Немовля розуміє, коли мама хоче його обійняти

Так ось, вчені Чеської Академії і університету Портсмута провели дослідження, в якому брало участь 28 немовлят у віці від 2 до 4 місяців. Експерти спробували дізнатися, чи усвідомлюють малюки те, що мама ось-ось збирається обійняти їх. Як виявилося, немовлята вже все розуміють! Адже коли мами нахилялися над ними, щоб взяти на руки, то дітки випрямляли ніжки і злегка напружували м’язи. А деякі і зовсім широко розводили ручки, як ніби готуючись до маминих дотиків.

Вчені зробили висновок, що малюки вже в 2-х місячному віці вловлюють настрій своєї мами. І миттєво реагують, коли матуся простягає до них руки, щоб обійняти і приголубити. Вони приймають зручну позу, щоб мамі було легко підняти їх. Дивно, чи не так?

У чому ж причина – в інстинкті або досвіді?

Експерти спробували дізнатися, чому немовлята, які поки навіть не вміють тримати голівку, вже усвідомлено обіймаються з мамою. У підсумку вони вирішили, що причина полягає в інстинктах, які проявляються у малюка відразу після появи на світ. І навіть новонароджені іноді приймають особливу позу, яка буде зручною для обіймів з улюбленою матусею.

https://moieptashenia.com/