Ми співпрацюємо з НСЗУ

Лист новонародженого до мами з татом

«Дорогі мама та татко!

Зберігайте цей лист подалі від моїх ручок, в тому місці, де ви зможете перечитувати його знову і знову, коли справи будуть йти погано і ви почуватиметеся пригніченими.

Будь ласка, не чекайте від мене, новонародженого малюка, дуже багато і не чекайте великих подвигів від себе, молодих батьків. Зробіть усім нам подарунок на моє народження – подаруйте нам 6 тижнів. За ці 6 тижнів я трохи підросту, зміцню, стану більш передбачуваним, а ви зможете трохи відпочити, розслабитись і дати своєму тілу можливість знову прийти в норму.

Будь ласка, годуйте мене, коли я голодний, — я не знав почуття голоду раніше, в утробі, а почуття часу («пройшло вже 2-3 години чи ще ні?») поки що мені теж невідомо.

Будь ласка, обіймайте мене, пестіть, гладьте, цілуйте, притискайте до себе і співайте мені пісеньки якнайчастіше. Я завжди був дуже близько до вас і ніколи ще не був сам по собі.

Будь ласка, вибачте мені, коли я багато плачу. Я зовсім не тиран, надісланий, щоб наповнити ваше життя кошмаром. Просто плач — це єдина можливість сказати вам, що я не в порядку. Потерпіть, будь ласка, трішки, і незабаром я підросту і приділятиму менше часу сльозам, і більше спілкуванню з вами.

Дайте собі час познайомитися зі мною, зрозуміти хто я, наскільки відрізняюся від вас і як багато можу вам дати. Уважно спостерігайте за мною, і я розповім вам, як мене втішити та порадувати.

Пам’ятайте, що я міцніший і витриваліший, ніж ви думаєте, і можу протистояти наслідкам багатьох ваших помилок, яких ви припуститеся, доглядаючи мене. Поки ви робите їх з любові до мене, вони не можуть завдати мені шкоди.

Будь ласка, не розчаруйтесь, якщо я не буду ідеальною дитиною, і не чекайте від себе, що ви будете ідеальними батьками.

Будь ласка, не забувайте дбати про себе: добре харчуйтесь, відпочивайте, займайтеся спортом, щоб, коли ми були разом, у вас були сили та терпіння займатися мною. Догляд за неспокійною дитиною має на увазі більше відпочинку для мами.

Мама та тато, будь ласка, не забувайте один про одного. Як же я зможу зрозуміти, що таке кохання у сім’ї, якщо не залишиться самої сім’ї?

Думайте у перспективі. Я буду таким, як зараз, дуже нетривалий час. Незважаючи на те, що цей момент здасться вам вічністю. І хоча ваше життя завдяки моїм старанням швидше за все перевернулось згори донизу, будь ласка, майте на увазі, що скоро все повернеться на свої місця.

Насолоджуйтесь мною – адже я ніколи більше не буду таким маленьким, як зараз!»

/tobemom.site