Ми співпрацюємо з НСЗУ

Врятувати ненароджену дитину. Історія вагітної військовослужбовиці з Києва

Вагітним стрес протипоказаний. Втім, як не нервувати, коли в країні йде війна, а місто, в якому ти живеш, охоплене вогнем і скрізь чути вибухи?

Оксана – військовослужбовиця, тендітна жіночка на 29 тижні вагітності.

 24 лютого, коли розпочалося бомбардування всієї України, Оксану викликали на роботу. Не зважаючи на тендітність, форму вона вже не могла одягнути через округлий живіт.

А коли через нервовий зрив жінці стало зле, командир дозволив утікати з Києва десь у спокійніше місце.

Жінка разом з чоловіком сіли до машини і вирушили  в Житомирську область – у село до бабусі. Два тижні пожили у відносному спокої у хаті, що опалювалась дровами, воду носили з криниці.

Втім не відсутність комфортних умов стало причиною переїзду до Івано-Франківська, а погане самопочуття жінки. На жаль, в селі під Житомиром не змогли надати вагітній потрібної медичної допомоги, тому сім’я вирішила переїхати до Івано-Франківська.

 Одразу по приїзду до міста Франкового жінка лягла у обласний перинатальний центр. Чотири дні прокапалась – наче стало легше.

Коли виписалась – стала на облік в жіночу консультацію №1  МКПЦ до лікарки Гринів Яни Валеріївни.  

Стан вагітної Оксани викликав занепокоєння у лікарки МКПЦ і жінку поклали на стаціонар до Міського перинатального центру.

«Тут такі ввічливі  і хороші лікарі, – розповідає жінка. – Дуже швидко поклали в стаціонар і почали обстежувати та лікувати.  Усі приязні і турботливі. Я дуже вдячна медикам Міського перинатального центру, за те, як тут приймають жінок, доглядають їх».

Пролікувавшись 10 днів жінка відчула себе значно краще. Уже гуляє по вулиці і насолоджується спокійним життям.

Оксана поділилась секретом, що дівчинку, яка народиться, назвуть Олівія.