Ми співпрацюємо з НСЗУ

Чому під час грудного вигодовування випадає волосся?

Випадіння волосся після пологів пов’язане із зміною гормонального фону жінки. Під час виношування дитини в організмі майбутньої матері у великих кількостях виробляється жіночий гормон естроген, висока кількість якого стимулює активний ріст волосся. Більше того, протягом трьох останніх місяців вагітності волосся знаходиться в постійній фазі росту і практично не випадає. Зате після народження дитини рівень естрогену різко падає, за рахунок чого починається процес активного випадіння всього того волосся, яке не випадало цілих три місяці. Звісно, ​​така ситуація часто викликає паніку. Тому важливо розуміти природу даного процесу і не турбуватися даремно – якщо до вагітності у вас не було проблем з волоссям, то потрібно просто перечекати, поки гормональний фон відновиться і все прийде в норму.

Таким чином, післяпологове випадіння волосся може спостерігатися як у жінок, що годують грудьми, так і у тих, хто не годує. І прямого зв’язку з грудним вигодовуванням тут немає.

Але є й інший цікавий науковий факт щодо ГВ: доведено, що годування груддю сприяє більш плавному відновленню гормонального фону, що сприятливо позначається на рості та стані волосся, яке боїться різких гормональних перепадів. Тому не варто побоюватися, що грудне вигодовування зашкодить волоссю. І саме з цієї причини лікарі-трихологи рекомендують годувати грудьми малюка мінімум до року.

Чи потрібні все-таки вітаміни?

Повторимося, що випадіння волосся після пологів не пов’язане безпосередньо з грудним вигодовуванням. Але здоров’я волосся, як до вагітності, так і після, безумовно залежить від якості харчування, і якщо в організмі є дефіцит вітамінів і мікроелементів, то це негативно позначиться на стані волосся і може спровокувати активніше їх випадіння. Тому збалансований раціон та додатковий прийом вітамінів у жодному разі не завадить.

https://tobemom.site/