Ми співпрацюємо з НСЗУ

У Міському перинатальному центрі медиків навчали надавати першу домедичну допомогу травмованій людині

В Міському клінічному перинатальному центрі сьогодні навчали медиків як допомогти людині, яка знаходиться в невідкладному стані. 

 Більшість українців  знаходяться у стані тривоги через воєнно-політичні події в державі. Тож у цій ситуації не зайвим буде нагадати, як допомогти людині, що потрапила у біду.

Лікар-анестезіолог Наталія Гнип   розповіла, як правильно надавати першу домедичну допомогу  пораненій людині.

Як зазначає пані Гнип,  при наданні першої допомоги слід дотримуватися наступних принципів:

  • За будь-яких обставин слід перш за все викликати швидку медичну допомогу за телефоном 103. Усі дії людини, що надає допомогу, повинні бути доцільними, обміркованими, рішучими, швидкими та зосередженими.
  • Перш за все потрібно оцінити обставини та здійснити заходи з усунення дії ушкоджуючих факторів (витягти з води, палаючого приміщення, або приміщення, де накопичилися гази, погасити палаючий одяг тощо).
  • Швидко та правильно оцінити стан постраждалого. Сприятиме цьому прояснення обставин, в яких відбулося травмування або виникло раптове захворювання, часу та місця виникнення ушкодження. Це особливо важливо, якщо постраждалий непритомний. При огляді його встановлюють, живий він чи мертвий, визначають вид та тяжкість травми, наявність кровотечі.
  • На підставі огляду постраждалого визначають спосіб та послідовність надання першої допомоги. З’ясовують, які засоби необхідні для надання допомоги, виходячи з конкретних умов, обставин і можливостей, та забезпечують ними.
  • Надають першу допомогу та готують постраждалого до транспортування, доглядають за постраждалим або хворим до відправлення у лікувальний заклад та по дорозі до нього.