Ми співпрацюємо з НСЗУ

Тривожні симптоми під час вагітності

Біль

Періодичний тягнучий біль унизу живота чи регулярний переймоподібний біль в  черевній порожнині може свідчити як про проблеми з вагітністю, так і бути симптомами захворювань травної, сечо-видільної та інших систем організму. В ранньому терміні це може бути проявом загрози переривання вагітності (мимовільного викидня) або позаматкової вагітності. В пізньому – ознакою передчасних пологів, передчасного відшарування плаценти, важкого гестозу (ускладнення вагітності). Ці стани є небезпечними і вимагають негайної медичної допомоги. Окрім проблем з вагітнісю, біль може бути проявом інших серйозних захворювань.

Кров’янисті виділення

В нормі кров’янистих виділень з піхви не повинно бути зовсім. Загрозливими є будь-які: від незначних мажучих до рясної кровотечі. Вони можуть свідчити про початок мимовільного викидня чи передчасних пологів, передчасного відшарування плаценти ( стан, який загрожує і плоду, і жінці та може потребувати негайного кесаревого розтину).

Зміна характеру виділень

Крім кров’янистих, небезпечними є також  водянисті виділення з піхви до 37 тижня вагітності, які можуть свідчити про передчасне відходження навколоплідних вод. При цьому необхідна госпіталізація для проведення комплексу діагностичних та лікувальних заходів. Тільки лікар за допомогою спеціальних тестів може відрізнити навколоплідні води від сечі, слизової пробки чи запальних виділень. Останні теж є небезпечними і вимагають лікування, зокрема зеленуваті, жовтуваті, сиро-подібні, виділення із запахом, які супроводжуються дискомфортними відчуттями, свербежем. Вони можуть свідчити про наявність інфекції, яка загрожує інфікуванням плода чи передчасними пологами.

Висока температура у вагітних

При нормальному перебігу вагітності через зміни гормонального фону жінки температура може підвищуватись до 37,3-37,5 °C, але не завжди. Якщо температура піднялася вище 37,5 °C, необхідно звернутися за медичною допомогою.  Зважаючи на пандемію Covid 19, про будь-яке підвищення температури та погіршення загального стану, необхідно повідомити свого акушер-гінеколога і сімейного лікаря. Висока температура може свідчити і про інші небезпечні для вагітних захворювання, такі як грип,  респіраторні вірусні інфекції, запалення нирок, ЛОР-органів, апендицит та ін.

Зміна характеру рухів плода

 Як відомо, при першій вагітності жінка починає відчувати рух малюка з 20-21 тижня, при повторній – навіть з 16-17 тижня. До 28 тижня важливим є наявність рухів дитинки протягом дня, пізніше жінка повинна відчувати більше 10 комплексів рухів за день і рахувати їх. Для цього кожна вагітна повинна заповнювати так званий «тест рухів плода», який дозволяє їй вчасно запідозрити і відреагувати на погіршення стану малюка. Якщо є сумніви щодо рухів, якщо жінка нараховує менше 10 комплексів рухів впродовж 12 год або, навпаки, рухи є надто активними і болючими, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Небезпечними під час вагітності є також надмірне блювання, пронос, біль при сечовиділенні, раптові значні набряки рук, ніг, обличчя, головний біль, особливо, в поєднанні з підвищеним артеріальним тиском, порушення зору, судомні посмикування кінцівок.

При появі котрогось із описаних вище симптомів негайно повідомте свого лікаря та зверніться за медичною допомогою.

https://med-atlant.if.ua