Ми співпрацюємо з НСЗУ

Зміна грудей під час вагітності

Поки ви виношуєте дитину, із вашим тілом відбуваються колосальні зміни. Груди не виняток. Вони не тільки збільшуються у розмірах, але ще й постійно змінюються. Що з ними відбувається, на що чекати і до чого готуватися, ми зібрали всю інформацію в одній добірці.

1. Вони стають більшими

Під час вагітності росте не лише живіт. З самого початку кількість жирової тканини та припливу крові до грудей збільшуються, за рахунок цього збільшуються і молочні залози. Тільки за перші шість тижнів вагітності у багатьох жінок груди виростають на один розмір.

2. Тепер вони важкі

«Через посилення кровотоку та розширення тканин груди починають набухати. Все тіло, у тому числі і груди, починають утримувати рідину – це побічний ефект від збільшення в організмі гормонів прогестерону та естрогену». У підсумку до дев’ятого місяця вагітності груди додають у вазі в середньому по 400 грамів.

3. Вони болять

Недоліком «перевантаження» роботи всіх систем, викликаного вагітністю, є те, що груди стають ніжнішими. А тому збільшення кровотоку, набрякання тканини, затримка рідини в організмі – все це може створювати неприємні і болючі відчуття. Насправді такий біль у молочних залозах є однією з перших ознак вагітності.

4. З’являються прожилки

І блакитні гілочки вен з перебігом вагітності стають дедалі помітнішими. «Це тому, що вени, як і всі системи організму, пристосовуються до збільшення кровотоку».

5. Соски збільшуються, стають більш явними і стирчать частіше, ніж це бувало до вагітності

Стають більшими і темнішими ареоли. Це наслідок високого рівня естрогену, заспокоює лікар. Залози Монтгомері (маленькі горбики, «розсипані» по ареолі) теж збільшуються і виділяють маслянисту речовину, яка захищає соски та ареоли від тріщин або висихання протягом вагітності та годування груддю.

6. З грудей тече

Таке трапляється у другому та третьому триместрах вагітності, коли майбутня матуся раптом виявляє жовті виділення із соска. Це молозиво – найперше молоко жінки, яке з’являється в другій половині вагітності або в перші дні після пологів. Не обов’язково молозиво має текти рясно, його можна виявити і у вигляді скоринки на сосочку, у такому разі, зрозуміло, ніякого дискомфорту від вогкості в районі грудей жінка не відчує. Це природний процес. Просто користуйтесь спеціальними накладками для грудей.

7. На них з’являються смуги розтяжок

Збільшення обсягів змушує шкіру розтягуватись. І якщо вона недостатньо еластична, можуть виникнути розтяжки. Те що шкіра тягнеться, можна зрозуміти по свербінню. Щоб заспокоїти свербіж і зберегти шкіру грудей еластичною, лікарі рекомендують користуватися зволожуючим кремом після душу та перед сном.

8. Груди налилися, обважніли і зараз як ніколи потребують підтримки

Навіть якщо ви ніколи не носили ліфчик, зараз найкраща інвестиція — підтримуючий бюстгальтер. Правильно підібраний, він полегшить життя та підтримає спину. Вибирайте бюстгальтери з широкою смугою під чашечками (які нині в жодному разі не повинні бути на кісточках), з широкими лямками і з можливістю регулювати доступ до соска. Вибираючи між бавовняним і синтетичним, віддайте перевагу бавовняному: у ньому шкіра дихає. А для спокійного сну на ніч надягайте бавовняний спортивний бюстгальтер або спеціальний бюст для вагітних.

9. Груди змінилися назавжди

Після того як ви відучите малюка від грудей, ваші соски поступово набудуть колишнього кольору, а груди – розміру, що був до вагітності. Але через те, що шкіра розтягувалася, розтяжки, що з’явилися, нікуди не подінуться. А іноді залишається ще й асиметрія, і обвисання,  буває, що зникає і об’єм  . Але саме такі наші груди — справжня ознака материнства.

https://tobemom.site/