Ми співпрацюємо з НСЗУ

В Міському перинатальному центрі говорили про доступність гінекологічних обстежень для людей з інвалідністю

Дбати про жіноче здоров’я – обов’язок кожної жінки. І люди з порушенням опорно-рухового апарату – не виняток. Медичні заклади повинні забезпечити умови для гінекологічного огляду жінок, які пересуваються на інвалідних візках.

Міський клінічний перинатальний центр – заклад, який працює над доступністю жінок з порушеннями опорно-рухового апарату до профілактичних обстежень, та можливістю звернення до лікарів-гінекологів у разі наявності певних проблем зі здоров’ям.

Про це говорили під час круглого столу «Доступність гінекологічних обстежень для жінок маломобільних груп населення», який відбувався в Міському клінічному перинатальному центрі.

В закладі створюються умови для комфортного профілактичного гінекологічного огляду маломобільних груп жіночого населення.

Так, у жіночих консультаціях № 2 та №3,  і в гінекологічному корпусі Міського перинатального центру є пандуси з перилами для жінок, які пересуваються на інвалідних візках. Гінекологічний корпус обладнаний туалетами для маломобільних груп населення. У відділеннях МКПЦ є зручні крісла, в яких можна перевозити жінок з проблемами руху.

В жіночій консультації №2 Міського клінічного перинатального центру  в одному  з кабінетів функціонує гінекологічне крісло. Воно піднімається і опускається донизу, що сприяє переміщенню на нього людини, якій важко пересуватись. Таке крісло зручне для гінекологічного обстеження маломобільних жінок.

Крім того, до неходячих хворих  можуть за викликом приходити лікарі-гінекологи для гінекологічних обстежень.

 Також медичних працівників закладу нещодавно навчали етиці спілкування з людьми з інвалідністю.

Слід зазначити, що існують проблеми доїзду до жіночих консультацій людей на інвалідних візках, оскільки в Івано-Франківську не всюди є комфортні заїзди та зїзди з тротуарів, а людям на візках без супроводу подолати такі перешкоди складно. Втім, варто зауважити, що і в місті наразі постійно ведуться роботи для полегшення пересування маломобільних груп населення. Також міська влада розробила програму «Доступний Івано-Франківськ» із мапою понижених тротуарів та інших місць, передбачених для комфортного пересування на інвалідних візках.