Ми співпрацюємо з НСЗУ

Як оцінюють новонароджених по шкалі Апгар

При народженні дитини, лікарі оцінюють стан малюка за шкалою Апгар, яка враховує показники по наступних категоріях :

  • Дихання
  • тонус м’язів
  • швидкість реакції
  • колір шкіри і
  • серцевий ритм.

Шкала починається від 0 до 2 балів, які виставляються в результаті аналізу показників.

  • 2 бали дають, якщо усі п’ять критеріїв в нормі
  • 1 бал – якщо десь спостерігається збій
  • 0 балів – це критична ситуація, при якій слід бити тривогу.

Оцінки завжди виставляють на 1-5 хвилині життя новонародженого. Залежно від виставлених балів визначають методи виходження немовляти.

Якщо малюк отримав від 7 до 10 балів, то лікарі оцінюють його стан як нормальний і не потребуючий спеціального медичного виходжування.

Ті з них, хто отримав від 4 до 6 балів, потребують медичного втручання лише за деякими показниками.

А тих, що отримали до 4 балів – одразу забирають в реанімацію для надання обов’язкової допомоги.

Один з найбільш важливих показників – ритм і частота дихання. Часте дихання допомагає новонародженим наситити кров киснем, тому за гучний крик малюк отримує 2 бали. Якщо ж дихання немовляти нечутне і воно слабке, то лікарі ставлять 0 балів і терміново направляють у відділ реанімації.

Ритм серця – другий значимий показник, який у малюків досягає 140 ударів в хвилину і оцінюється в 2 бали. Якщо ж, ритм не досягає 100 балів, дитина отримує 1 бал, відсутність же серцебиття оцінюють в 0 балів.

Розвиток рефлексів – четвертий критерій. Найприроднішою реакцією з моменту народження є рефлекторна поведінка на дратівливі чинники. Той, у кого вони розвинені, отримує 2 бали, менший розвиток – 1, і слабовиражені реакції або повну їх відсутність оцінюють в 0 балів.

Останній критерій – колір шкіри, що показує міру розвитку кровопостачання. Рожевий колір – показник відмінної циркуляції. Якщо кінцівки сині, то дитині дають 1 бал, а малюк повністю синього відтінку – 0 балів.

Якщо ваш малюк отримав недостатньо високу оцінку за шкалою Апгар, то не варто переживати. Адже це не означає, що у нього якісь проблеми в розвитку. Головна мета такої оцінки – це визначити здоров’я і стан новонародженого, щоб зрозуміти, чи потрібна йому медична допомога або ні.

https://9mesyacev.com/