Ми співпрацюємо з НСЗУ

Вагітність  – особливий час для кожної жінки. Організм зазнає величезних змін, створюючи оптимальні умови для розвитку нового життя. Виною таких змін є перебудова в роботі багатьох органів і систем; підвищення або зниження рівня гормонів, таких як окситоцин, прогестерон, пролактин і ін. Вони відповідають за вдале виношування і  так само беруть участь в самому процесі пологів і подальшому грудному вигодовуванні.

 Однак не всі знають, що гормони грають роль регуляторів психічної діяльності жінки, визначаючи її психологічний стан на всіх етапах вагітності.

Психічні риси характеру, характерні для вагітної

 Крім почуття радості очікування у вагітної жінки наголошується підвищена тривожність, яка супроводжує її протягом усіх триместрів. Відчуття невідомості і неможливість візуального контакту з дитиною змушує вагітну постійно побоюватися за її здоров’я і благополуччя. Так само для опису психологічного стану вагітної в першому і другому триместрі характерна емоційна нестійкість, яка проявляється як плаксивість, підвищена вразливість. Несуттєва дрібниця виводить жінку з рівноваги, засмучує або тривожить.

Молода мама зауважує зміни, які відбуваються з тілом, звичний одяг стає малим. Жінка сумує за колишньою стрункістю. На даному етапі важлива підтримка і розуміння близьких і друзів. Варто розуміти, що такий стан не примхи, жінці складно звикнути до таких стрімких змін. Необхідно постійно підбадьорювати вагітну, і ні в якому разі не сміятися над її маленькими бідами.

Список деяких страхів і побоювань щодо дитини:

  • Страх порушень в розвитку, дефектів у формуванні систем і органів;
  • Відсутність або порушення серцебиття;
  • Мала або надмірна рухливість плода;
  •  Обвиття пуповиною, гіпоксія та ін.

 Щодо себе і оточуючих:

  • Страх бути непривабливою;
  •  Страх інтимної близькості;
  • Страх перед новою роллю — матері «а чи зможу я ?;
  •  Страх пологів, кесаревого розтину, анестезії та ін.

  Однак стан тривожності поступово зменшується, якщо він не підживлюється негативними факторами з боку рідних, і на зміну приходить час очікування. В кінці другого, протягом третього триместру вагітна вирізняється спокоєм. Вона стає розсіяною, забудькуватою. Думки частіше зайняті довгоочікуваною зустріччю. Починається «період гніздування» – підготовка будинку до народження малюка, приємні клопоти:  купівля  речей дитині, ремонт дитячої кімнати. Тут так само важливо участь майбутнього батька. Вагітну необхідно оточити турботою для стабільного психологічного стану вагітної, бо від цього безпосередньо залежить здоров’я майбутнього малюка. Надмірна втома, недосипання, стрес згубно позначається не тільки на здоров’я матері, але так само на формування нервової системи дитини.

 Центральну роль в психологічному самопочутті вагітної відіграє правильне харчування, достатність вітамінів. Брак яких може виражатися в підвищеній втомлюваності, навіть дратівливості. На психологічне здоров’я вагітної впливають багато факторів, але для благополучного перебігу вагітності важливий навколишній клімат, турбота і розуміння. А також дотримання правил здорового способу життя.

https://feskov.ua/