Ми співпрацюємо з НСЗУ

Вагітність – це не тільки формування дитини, але і неймовірний шанс вплинути на інтелект, творчі та музичні здібності вашого малюка, простимулювати його пізнавальний та емоційний розвиток .

Згідно з дослідженням американських учених, лише десятихвилинне прослуховування фортепіанної музики Моцарта підвищує коефіцієнт інтелекту в середньому на 8-9 одиниць. При цьому в групі були люди, які люблять музику Моцарта, і ті, кому вона абсолютно байдужа. А ось вчені І. М. Сєченов, С. П. Боткін та І. Л. Павлов встановили, що за допомогою музики можна регулювати асинхронні ритми, що з’являються в мозку під час стресу.

МУЗИКА , яку рекомендується слухати:

  • для зняття напруги  – «Місячна соната» Бетховена, «Симфонія» Гайдна, «Кантата № 2» та «Італійський концерт» Баха
  • від головного болю – «Угорська рапсодія» Ліста, «Фіделіо» Бетховена, «Американець у Парижі» Гершвіна;
  • від безсоння – «Сумний вальс» Сібеліуса, «Мелодія» Глюка, «Мрії» Шумана, п’єси Чайковського;
  • для заспокоєння – «Колискова» Брамса, «Світло місяця» Дебюссі, «Аве Марія» Шуберта;
  • від гіпертонії – “Ноктюрн ре-мінор” Шопена, “Концерт ре-мінор для скрипки” Баха.

Якщо у вас апатія або пригнічений настрій під час вагітності, якщо малюк мляво та погано смокче груди, фахівці рекомендують так звані стимулюючі (тонізуючі) програми. Це твори тих самих Баха, Моцарта, Шуберта, Чайковського і Вівальді, але в темпі алегро або алегро модерато.

Позитивну дію цих музичних творів відчули на собі багато вагітних жінок. Але, як рекомендують аудіологи, при прослуховуванні мелодій насамперед ви повинні орієнтуватися на власні музичні симпатії. Подобається вам скрипкова, органна, фортепіанна чи симфонічна музика? А може, ви віддаєте перевагу церковній музиці (не дарма ж вона називається духовною)? Вирішуйте самі. Експериментуйте. Може, ще будучи вагітною, ви зможете розвинути у вашої дитини асоціативне мислення: звучить швидка музика – треба їсти, повільна – спати тощо.

А коли малюк народиться, то при прослуховуванні музичних творів потрібно дотримуватися кількох простих правил. Магнітофон розташовується на відстані не менше одного метра від ліжечка або манежу дитини, а звучання музики не повинно перевищувати гучність розмовної мови. Ніколи не надягайте навушники на новонароджених (небезпека акустичних травм дуже велика). Тому пам’ятайте: те добре, що добре в міру! І не забувайте, що у вас є голос – унікальний інструмент, який завжди з вами. Співайте! Співайте своїм дітям хоча б до трьох років, коли вони укладаються спати, і продовжуйте співати їм ще протягом п’яти хвилин після засинання. На думку болгарського психотерапевта П.Рандева, це допоможе їм бути врівноваженими, спокійними та доброзичливими людьми надалі. І нам самим непогано б слухати на ніч колискові пісні, тому що їх дія виявляється ефективнішою за медикаменти. Сон під впливом колискових мелодій особливо міцний та глибокий.

https://dianora.ua/