Більшість матусь, розмірковуючи, який одяг потрібен новонародженому восени, відчувають себе розгублено. Влітку чи взимку температура відносно стабільна і не дивує різкою зміною погодних умов. Від міжсезоння ж можна очікувати будь-чого: і снігу, і спеки, і поривчастого вітру, і проливного дощу. Коли справа заходить про одяг для немовляти, ми намагаємося максимально відповідально ставитися до його гардеробу і робити все можливе, щоб малюк відчував себе комфортно.
Як правильно складати дитячий гардероб в міжсезоння
Терморегуляція у дорослих і дітей відрізняється. Процес теплопродукції у малюків відбувається за рахунок бурого жиру. Він окислюється і виділяє тепло через поверхню шкіри. Коли на вулиці холодно, цей процес прискорюється, повітря швидше охолоджує тіло, і малюк починає мерзнути. Стежити за комфортом немовляти важко ще й тому, що дітям не властиве потовиділення і тремтіння, що виникає при скороченні м’язів. В цьому випадку необхідно уважно спостерігати за поведінкою малюка і не допускати переохолодження або перегріву.
Для того щоб прогулянки на свіжому повітрі з малятком були в радість, враховуйте наступні нюанси:
Кількість жирового шару, що захищає від переохолодження, починає збільшуватися з другого місяця життя. З цієї причини немовля потрібно вкутувати набагато сильніше, ніж шестимісячну дитину.
Потові залози починають працювати тільки з трирічного віку, тому ризик перегріву у маленьких дітей також дуже високий.
Пам’ятайте, що під час прогулянок ви ходите, махаєте руками і працюєте м’язами більше, ніж новонароджений, який лежить в колясці. Для батьків, які сумніваються в тому, чи правильно вони підібрали для дитини вбрання, є універсальне правило: на крихітці повинно бути стільки ж одягу, що і на вас, плюс один шар.
Існує ще один спосіб перевірити, як відчуває себе чадо. Прохолодний ніс свідчить про те, що ви одяглися недостатньо тепло, а гаряча шкіра на шиї ознака того, що один шар одягу зайвий.
Обирайте простий одяг без внутрішніх швів і з натуральних тканин. Вона дозволить шкірі дихати, не викличе алергії і подразнень.
Хочемо заспокоїти молодих матусь і сказати, що все приходить з досвідом. Прислухаючись до наших порад і проводячи з немовлям все більше часу, ви зможете інтуїтивно розуміти, як одягати дитину по погоді. Будьте уважні і терплячі, і вам все вдасться. А поки ми постараємося полегшити ваш побут і поділимося декількома перевіреними шпаргалками, якими користуються досвідчені батьки.
Які речі знадобляться для виписки з пологового будинку восени
Восени погода вельми неоднозначна, і для поїздки з лікарні додому краще відкласти два варіанти одягу: на випадок потепління і, якщо нагряне похолодання. При будь-якому розкладі вам знадобляться бодики і чоловічки. Якщо на вулиці висока температура, можна обійтися легким комбінезончиком. Для прохолодної погоди або глибокої осені краще обрати утеплений варіант з синтепоном або спеціальний конверт для виписки. Не забудьте також про утеплення у вигляді шапочки або шкарпеток.
У пологовому будинку вам знадобляться по два комплекти одягу на кожен день. Тобто, на три дні потрібно взяти:
- по 6 шапочок тоненьких і байкових;
- по 6 чоловічків тонших і грубших;
- по 6 бодиків тоненьких і грубих;
- 6 пар носочків;
- 6 пар рукавичок-царапок;
- тепла ковдрочка
До цього слід додати пачку підгузків найменшого розміру.
Одяг для новонародженого восени
Гардероб для найменших повинен бути простим. Чим практичніше він буде, тим легше пройде чергове переодягання. Також не варто купувати занадто багато речей: в перші місяці життя немовляти стрімко ростуть, і висока ймовірність, що ви просто не встигнете «вигуляти» всі наряди.
Орієнтовний список наведемо нижче:
- Кілька чоловічків з натуральних, м’яких тканин.
- Конверт для сну в колясці.
- 7 бодиків різної щільності.
- 6 пар шкарпеток і стільки ж повзунків.
- Дитячі комплекти одягу або комбінезон в кількості 4-6 штук.
- 2 теплі шапочки і 2 чепчики для сну.
Зимовий конверт для другої половини осені або легкий утеплений варіант на початок сезону.
Вибирайте вироби, які добре будуть між собою поєднуватися. У перші місяці життя ви будете більше часу проводити вдома, тому краще ставити в пріоритет практичність.
Перший вихід на вулицю – подія особлива і вимагає ретельної підготовки. Як краще підійти до цього питання, розглянемо далі.
Як одягнути немовля на першу прогулянку восени
В цьому випадку краще орієнтуватися на температуру за вікном:
На початку сезону, коли земля ще прогріта, а сонце пестить нас м’якими променями, досить обійтися бавовняним боді і флісовим комбінезоном. Одягніть також носочки і чепчик.
Коли показник термометра стоїть на позначці + 10 … + 15 градусів, до вбрання вище слід додати конверт або утеплений комбінезон, а шапочку змінити на демісезонну.
Прохолодні +5 градусів краще зустріти в пледі, теплому головному уборі і в’язаних шкарпетках.
При нульовій температурі настає час зимових комбінезонів і теплих конвертів в колясці.
Осінній гардероб для 6-місячного малюка
Одяг для дещо старших крихіток приблизно той же, що і для новонароджених, за винятком деяких нюансів. У півроку діти стають більш активні, вчаться пізнавати світ, починають повзати. Одяг для дитини 6 місяців на осінь мусить добре зігрівати, але не сковувати рухів. Краще брати теплі чоловічки і приміряти перше взуття з хутром.
Одяг на осінь для однорічної дитини
У цьому віці малюк стає ще активнішим і непосидючим. Замість боді і комбінезонів краще брати роздільні комплекти: кофтинки, штанці, куртки і практикувати багатошарові наряди. В якості нижньої білизни можна використовувати футболки або гольфики з довгим рукавом. На теплу осінь багато матусь віддають перевагу дитячим модним жилетам.