Ми співпрацюємо з НСЗУ

Як купати новонароджену крихітку

Купання  новонародженої  дитини повинно приносити їй  не лишень користь, але і  задоволення.

Опинившись у воді, малюк відчуває себе в безпеці. Вода нагадує йому той прекрасний час, коли він перебував у животику в мами. Саме тому так важливо, щоб купання було в радість і дозволило мамі ще більше зблизитися з її малюком.

Перше купання

Поки ви були в пологовому будинку, багато турбот по догляду за малюком брала на себе акушерка. Повернувшись додому, багато мам задаються питанням, як купати новонародженого після пологового будинку.

Ця процедура викликає чимало запитань і побоювань. Батьки бояться пошкодити пупкову ранку і з цієї причини намагаються не мочити шкіру навколо ранки до її повного загоєння.

Насправді, вода не повинна бути для вас джерелом занепокоєння. Навпаки, вона допомагає зберегти чистоту тіла маленького чоловічка, сприяє зміцненню імунітету, розслабляє і прибирає напругу, знімає підвищений м’язовий тонус.

Як правильно купати новонароджену дитину

Для початку розповімо, які речі знадобляться дитині у ванній кімнаті:

Придбайте ванночку. У ній ваші водні процедури будуть більш приємними і безпечними.

Також подбайте про те, щоб у сина або дочки був весь необхідний набір банного приладдя: теплий пухнастий рушник, дитячий шампунь, спеціальне мило або гель, крем під підгузник і тд.

Не забудьте придбати термометр, який знадобиться для вимірювання температури повітря в приміщенні і контролю температури води у вашій ванні.

Якщо у вас є можливість, придбайте текстильний лежак. Він буде підтримувати крихітку в комфортній для купання позі і звільнить мамині руки.

Ще один зручний банний аксесуар — козирок. Він захистить очі вашого янголятка від крапель води і зробить процедуру миття голови набагато більш приємною. Навіть якщо ви не встигли купити його перед тим, як купати новонароджену дитину перший раз вдома, в майбутньому він ще не раз вас виручить!

Купання новонародженого у ванні

Перед тим, як ви приступите до ванних процедур, педіатри рекомендують викласти малюка на кілька хвилин голеньким на живіт і зробити йому масаж або гімнастику.

Важливий момент, як купають новонароджених дітей до місяця, а також старших діток: спочатку потрібно окремо помити статеві органи. Зверніть увагу: дівчинку потрібно підмивати у напрямку від статевих органів до попи.

А тепер про те, як правильно купати новонароджену дитину у ванні вперше. Не поспішайте.  Намагайтеся плавно опустити дитину у ванночку, спостерігаючи за тим, як вона реагує на нове середовище і температуру водички. Якщо ви поспішите і опустите малюка у воду занадто швидко, то це може налякати вашого янголятка і потім воно не буде любити водні процедури.

Акуратно намильте тіло за допомогою м’якої губки або мочалки. Опрацюйте кожну складочку, шкіру на згинах рук і ніг. Але можна обійтися і без мила. Личко потрібно обмивати окремо.  Після купання важливо обполоснути крихітку чистою водою.

У кінці процедури укутайте дитину в рушник і потім акуратно промокніть. Ні в якому разі не розтирайте малюка, щоб не травмувати чутливу шкіру. Обов’язково промокніть кожну складочку, обробіть пупкову ранку і переодягніть сонечко в чистий дитячий одяг з трикотажу .

При якій температурі купати новонароджену дитину

 У деяких сім’ях батьки намагаються кип’ятити воду для кожної процедури. Однак, з огляду на той факт, що купати дитину доводиться щодня, все це перетворюється в досить обтяжливе заняття.

Ви можете викупати крихітку в звичайній воді або зробити відвар трав. У питаннях фітотерапії все ж краще проконсультуватися з дитячим лікарем: якщо з малюком все в порядку, то трави не потрібні. Як правило, відвари трав застосовують при ослабленому імунітеті, частих зригуваннях їжі, гіпотонусі або гіпертонусі шкіри, наявності шкірних захворювань і т.д.

Температура повітря в приміщенні: + 22°-23°С.

Температура води для першого занурення в ванночку: + 37°С. Згодом ви можете поступово знизити температуру до + 34-35°С.

Якщо ви хочете загартовувати маленького чоловічка, то мийте його в воді + 26°-30°С. При цьому завжди звертайте увагу на реакцію вашого сина чи доньки. Негативних емоцій від банних процедур бути не повинно!

Як часто купати новонароджену дитину

Ще одне питання, яке турбує молодих батьків, стосується того, як часто купати новонароджену дитину до місяця.

Банні процедури необхідні щодня. Причому це актуально не тільки для немовлят до місяця, але і для діток до першого півроку їх життя.

З милом новонароджену дитину слід купати не частіше 1-2 разів на тиждень. Для цих цілей вам знадобиться рН-нейтральне дитяче мило або спеціальний гель.

Влітку це потрібно робити щодня. В іншу пору року: для дітей після 6-ти місяців — через день, для немовлят до півроку — кожен день.

Намагайтеся мити малюка в один і той же час, щоб ваша дитина звикла до певного розпорядку дня.

victoria-style.com.ua