Ми співпрацюємо з НСЗУ

Плач – мова, на якій новонароджений малюк спілкується з мамою і татом. Тільки так він може розповісти їм про свої бажання і потреби. Розглянемо головні причини, чому плаче немовля, і навчимося розуміти своїх діток буквально з перших нот!

Просто так немовля ніколи не плаче. Криком воно подає сигнал, що його щось турбує. Ігнорувати сигнали про допомогу крихти ні в якому разі не можна. Реагуйте на них відразу ж і усувайте причину дискомфорту. І не бійтеся «зіпсувати» малюка зайвою турботою. Дитячі психологи стверджують, що розпестити дитини до року неможливо. У цьому ніжному віці у нього формується базове почуття безпеки, впевненості і безумовності любові мами. Тому кожен раз, коли малятко плаче, беріть його на ручки, прикладайте до грудей і пробуйте зрозуміти, чого ж хоче ваш карапуз. У перші дні буде непросто, однак зовсім скоро ви помітите, що плач крихти в залежності від його потреб, різний і зможете розуміти його з першого ж кряктіння.

1. Хочу їсти!

Голод – найчастіша причина крику. Про те, що малюк хоче їсти, він повідомляє особливим плачем: спочатку він покректує, сопе, потім починає заклично плакати. «Голодний плач» часто супроводжується смоктальними рухами губ і пошуком грудей.

Рада : Годуйте малюка на вимогу – як тільки він закрекче, відразу прикладайте до грудей. Намагатися привчити крихітку до розкладу і суворим режимом в такому юному віці – марне і шкідливе заняття.

2. Змініть підгузник!

Якщо плач малюка звучить не як вимогливий рев, а жалібне хникання, крихітка ворушиться і крекче, швидше за все, його турбує переповнений підгузник. Шкіра новонародженого дуже тонка і чутлива, тому від тривалого контакту з вологою можуть виникати попрілості і роздратування, які і викликають неприємні відчуття у малюка.

Рада : На першому місяці життя немовля мочиться близько 20 разів на добу. Тому міняти підгузок потрібно не рідше ніж раз на дві-три години.

3. Холодно чи жарко!

Система терморегуляції організму у немовлят ще не до кінця сформована, тому вони чутливі навіть до невеликих перепадів температури. Якщо сита, чиста і здорова дитина плаче – перевірте, можливо, їй дуже спекотно чи вона  змерзла. Коли дитині холодно, вона пронизливо кричить і активно махає ручками. Коли жарко – личко прикрашає червоний рум’янець, малюк пхикає, перевертається.  Перевірити, чи комфортно дитинці, просто – досить теплою рукою доторкнутися до її потилиці і спинки. Якщо вона мокра і гаряча, значить, ви надмірно закутали малюка.

Порада: Створіть комфортні умови для дитини. Ліжечко встановіть в місці, де немає протягів, батареї, не потрапляють прямі сонячні промені. Подбайте про те, щоб в кімнаті завжди було свіже повітря. Для цього регулярно провітрюйте її. Температура повітря повинна бути близько 18-20 градусів. Ну і, звичайно ж, слід подбати про комфортний, якісний одяг з натуральних матеріалів, які дозволяють шкірі малюка «дихати».

4. Мені боляче!

Найтривожніша причина, чому плаче немовля – від болю. Викликають його найчастіше коліки (малюк різко і голосно кричить, соває ніжками, підтискає їх до животика) або ріжуться зубки (крихітка іноді відмовляється від їжі, то різко кричить, то затихає).

Порада: Щоб полегшити стан малюка при коліках, можна спробувати «метод кенгуру» – носите дитину голенькою обличчям до себе. Так забезпечується ефект «шкіра до шкіри». Тепло маминого тіла зігріває малюка, заспокоює його і знімає біль. Допоможе і масаж животика – кругові рухи за годинниковою стрілкою навколо пупка. Якщо нічого не допомагає, можна скористатися газовідвідною трубочкою. При зубному болю допоможуть охолоджені прорізувачі, спеціальні гелі (використовувати їх можна тільки після консультації з педіатром).

5. Хочу маминої ласки!

Крихітка може хникати і просто тому, що хоче відчути ваше тепло, ваш запах, биття серця.
Спілкування і тілесний контакт з мамою дитині так само необхідні, як її молочко, свіже повітря і сон.

Порада: Якомога частіше носіть крихітку на руках, говоріть з нею, не бійтеся цілувати і голубити її. Ваша любов і ніжність – найдорожчі ліки!

friso.com.ua