Ми співпрацюємо з НСЗУ

Огляд грудей – обов’язкова процедура для жінок

Рак грудей вважається одним з найбільш поширених видів онкологічних захворювань, тому жінкам необхідно своєчасно проходити обстеження у гінеколога і мамолога. Не зайвою, на думку лікарів, буде щоденна самостійна діагностика, за допомогою якої можна буде на ранній стадії захворювання звернути увагу на незвичайні прояви або симптоми, щоб завчасно звернутися за медичною допомогою.

Онкологи стверджують, що рання діагностика раку збільшує шанси пацієнтки на швидке одужання. Відповідно, чим пізніше був діагностований рак молочних залоз, тим складніше буде проходити лікування і питання про повне одужання залишиться не таким вже однозначним.

Що потрібно робити жінкам?

Оглядати свої груди. Щодня перед дзеркалом варто подивитися на свої груди і оцінити – чи не змінилися вони зовні. Ознаки раку грудей – збільшення однієї з молочних залоз, деформація, поява «ямочок» або навпаки горбків, ореола на одній із залоз припухла і так далі. Будь-які зміни повинні вас спантеличити і змусити найближчим часом звернутися до мамолога.

Промацувати молочні залози. Це дозволить вам відразу визначити, чи немає в молочних залозах ущільнень і горбків, при натисканні на які ви відчуєте дискомфорт або навіть біль.

Періодично натискати на соски для того, щоб переконатися у відсутності будь-яких виділень. Якщо раптом при натисканні з соска стала виділятися рідина жовтуватого або навіть зеленуватого відтінку, то відкладати візит до мамолога не рекомендується.

Медики виділяють три основні причини раку молочних залоз:

Спадковість. Коли хтось із жінок в роду вже хворів таким же онкологічним захворюванням з великою часткою ймовірності недуга може перейти молодшому поколінню, ніби у спадок.

Травми грудей. Травмовані тканини молочної залози можуть спровокувати переродження здорових клітин в злоякісні.

Прийом гормональних препаратів протягом тривалого часу. Гормональні контрацептиви збільшують рівень естрогену в крові жінки, а це перший крок на шляху до розвитку ракової пухлини, так вважають лікарі, тому вживання по кілька років гормональні препаратів загрожує для здорове’я і життя.

В Жіночих консультаціях Міського клінічного перинатального центру гінекологи здійснюють огляд грудей пацієнток. У разі виявлення певних утворів, жінку направлятимуть на дообстеження та призначать протокол лікування.

Запрошуємо жінок на огляд молочних залоз до лікарів-гінекологів у жіночі консультації Міського клінічного перинатального центру.

wworld.com.ua