Ми співпрацюємо з НСЗУ

Як правильно прикладати крихітку до грудей

Правильне прикладання до грудей – це навичка, яку важливо виробити мамі та якої необхідно навчити дитину. Яку б позицію для годування ви не обрали, завжди важливо адаптувати її під себе. Прикладайте малюка до грудей у тих позиціях, які є максимально зручними та зрозумілими для вас та вашого немовляти. Вам буде легше контролювати захоплення грудей, що дозволить знизити ризик травмування соска.

Пропонуємо вам загальні рекомендації, які будуть актуальними та можуть застосовуватися у будь-якій позиції, у якій би ви не годували:

  • Вам має бути зручно. Забезпечте собі комфортні умови для годування. Поруч із вами завжди має бути додаткова подушка, яку можна, за необхідності, підкласти собі під спину чи під руку.
  • Розташування дитини важливо зберігати паралельним власному тілу. Контакт між вами та малюком ідеально зберегти максимально близьким. Носик дитини при цьому має розташовуватися навпроти соска ваших грудей.

Прикладання крихітки до грудей. Уникайте фіксування голови дитини своєю рукою. Відсутність опору з боку голови дозволить їй ширше відкрити рот, а отже, глибше захопити груди. Притримуйте малюка за потилицю, і ваша долоня фіксуватиме його шию, що абсолютно безпечно. Під час захоплення, першою до ротика малюку вкочується нижня частина груді, а останнім заходить сосок. Таким чином, сосок розташовується у найбезпечнішому положенні (у верхнього м’якого піднебіння), де абсолютно не травмується, тому біль під час смоктання відсутній.

Якщо ви відчули біль, обережно заберіть груди (свій мізинець вставте поглибше в куточок рота малюка та дочекайтеся, коли дитина відпустить груди самостійно). Далі спробуйте прикласти малюка до них знову, обравши ефективніші пози для годування, за яких біль буде відсутнім.

Чи правильно малюк захопив ваші груди?  Зрозуміти нескладно. Пропонуємо проаналізувати власне прикладання та впевнитися, що немовля захопило велику частину знизу ареоли:

  • Асиметричне захоплення грудей – це коли нижню частину ареоли захоплено більше, ніж верхню.
  • Під час захоплення, язичок крихітки лежить на нижніх яснах, що дозволяє їй смоктати продуктивніше, а мамі – не відчувати болю.
  • Підборіддя малюка щільно притиснуто до грудей, створюючи точку опори.
  • Нижню губку вивернуто назовні, а верхню не напружено.
  • Ротик малюка широко відкрито, приблизно на 140 градусів.
  • Під час смоктання щічки малюка округлено.
  • Протягом смоктання нижня щелепа малюка робить велику амплітуду, а один смоктальний рух дорівнює одному повноцінному ковтку.
  • Після завершення годування, сосок має рівну напівкруглу форму.

У перші тижні вам, вірогідніше за все, необхідно буде відслідковувати положення біля грудей та техніку смоктання. Та з часом малюк легко навчиться робити це самостійно.

https://club.nutricia.ua/