Ми співпрацюємо з НСЗУ

Інтимна близькість після пологів

Поновлення інтимних стосунків після пологів – питання неоднозначне. З одного боку, після такого тривалого утримання хочеться зайнятися сексом якомога швидше, з іншого – є ціла низка нюансів, які цьому перешкоджають. Коли можна займатися сексом після пологів і які запобіжні заходи варто вжити – читайте далі в статті.

Що відбувається в організмі жінки після пологів

Перших два місяці після народження дитини організм молодої мами зазнає безлічі змін.

  • Змінюється гормональний фон. У крові підвищується концентрація гормонів лактації – пролактину і окситоцину. Пролактин знижує статевий потяг і значно знижує ймовірність повторної вагітності під час годування груддю. Водночас рівень гормону естрогену в організмі знижується, що призводить до вагінальної сухості.
  • Відновлюється матка. Після народження дитини відшаровується плацента, яка служила захистом і джерелом поживних речовин для крихітки. На стінках матки на її місці залишається велика ранова поверхня. У міру того, як вона заживає, у жінки виділяються післяпологові виділення. Починаються вони з перших днів після вагітності, і процес цей може тривати від 4 до 8 тижнів, залежно від особливостей організму. Після кесаревого розтину відновлення слизової матки відбувається повільніше.
  • Повертаються у своє початкове положення внутрішні органи. Кишківник, який змістився через тиск на нього матки з плодом, поступово займає своє нормальне положення. Цей процес супроводжується дискомфортом і післяпологовими закрепами.

Всі ці зміни так чи інакше спричиняють незручності молодій мамі. До них додаються постійні недосипання, занепокоєння за дитину і втому. Все це може тривати протягом декількох місяців після пологів і уявити, що при цьому жінка може відчувати статевий потяг вкрай складно. Але якщо ви серед тих, кому ці дрібниці не заважають хотіти сексу, варто все ж зачекати кілька тижнів. Чому? Читайте далі.

Коли можна займатися сексом після пологів

Скільки часу не можна займатися коханням після пологів? Це питання хвилює не тільки молодих мам, але і тат.

За статистикою, приблизно 50% жінок зазнають труднощів з сексом в перші три місяці після пологів, а 18% – продовжують зазнавати їх ще рік. Причини можуть бути зовсім різними – від фізіологічних до психоемоційних. Фізіологічні причини можуть бути перешкодою тільки в перші 4-6 тижнів після пологів. Саме стільки часу, на думку медиків, варто утримуватися від інтимної близькості з чоловіком.

Чому в цей час займатися сексом не можна? Як вже відзначили, після пологів матці потрібен час, щоб загоїтися і відновитися. Секс до того, як це станеться, може бути не тільки болісним, але і небезпечним. Нагадаємо, що внутрішні стінки матки – це суцільна жива рана, і, якщо до неї потрапить інфекція, справа може закінчитися запаленням – ендометритом. А це – тривале лікування антибіотиками, яке несумісне з грудним вигодовуванням.

Крім цього, стінки піхви також розтягнуті і повинні повернутися до свого початкового стану. Щоб прискорити цей процес, медики рекомендують практикувати комплекс вправ Кегеля, які допоможуть привести в тонус стінки піхви і промежини.

Секс після кесаревого розтину

Через скільки можна почати спати з чоловіком після кесарева? У жінок, які народжували таким способом, піхва і промежина не зазнали змін, але слизова матки у них має загоїтися, як і при природних пологах. Процес цей відбувається трохи повільніше і забирає в середньому 7-8 тижнів. Також не варто забувати, що на матці залишається рубець, який повністю загоюється тільки через 6 тижнів після операції. Лікарі рекомендують утриматися від занять сексом в цей період, бо шви можуть розійтися, а це призведе до внутрішньої кровотечі.

Щоб секс після пологів був безпечним і приносив тільки задоволення, варто потерпіти. Коли гормони прийдуть в норму, слизова матки загоїться, а стінки піхви і промежини повернутися до свого допологового стану, інтимна близькість буде набагато приємнішою, чи не так?

Контрацепція

Багато хто переконаний, що завагітніти повторно в період годування грудьми неможливо. Але це не так. Справді, в цей період у жінки немає місячних. А немає місячних – немає і овуляції, отже, немає яйцеклітини, готової до запліднення. Але все ж, ймовірність знову завагітніти досить висока. Під час лактації фертильність (здатність до запліднення) і правда знижується через гормони, але не завмирає повністю. Якщо ви годуєте грудьми за графіком або з якихось причин призупинили грудне вигодовування, ви можете завагітніти знову. Організм жінки повністю відновлюється тільки через 2 роки після народження дитини, і нова вагітність може нести в собі цілу низку ризиків і небезпек. Особливо, якщо ви народжували за допомогою кесаревого розтину. Тому медики рекомендують не нехтувати контрацепцією під час сексу після пологів. Це не лише допоможе уникнути незапланованого запліднення, але і захистить вразливий жіночий організм від інфекцій.

Бути мамою