Ми співпрацюємо з НСЗУ

Пологові будинки в Китаї. Дивовижні факти

Китай – країна, в якій народжуваність була обмежена. Тому пологи і ведення вагітності стали одним з найважливіших заходів у житті сім’ї. У цій статті – 5 фактів, які здивували мене, про те, як це відбувається в китайських пологових будинках. Чи готові дивуватися разом зі мною?

Медицина в Китаї платна

В Україні у нас є формальний вибір – народжувати платно або безкоштовно. А в Китаї медицина тільки платна. Тому ведення вагітності й пологів обходяться в кругленьку суму пацієнтам і приватних, і державних клінік. В середньому це близько 1700 $. Весь пакет послуг працюючі батьки оплачують самі. Держава повертає батькам відсотки від цієї суми.

Вартість послуг дуже різниться в залежності від конкретної області. Через ці обставини багато китаянок їдуть народжувати в маленькі провінційні міста.

Катерина Горланова розповіла, що кожен день їй приносили чек на аркуші А4, в якому була прописана вартість кожної послуги та врахована кожна ватна паличка.

У пологових будинках панує антисанітарія (на наш погляд)

Культурні відмінності між нами і жителями Піднебесної дуже великі. Тому нам здається, що в їхніх лікарнях повна антисанітарія. Ніяких бахіл і спецодягу для відвідувачів. Сміття кидають на підлогу. Будь-яка людина може увійти в палату до породіллі, а лікар їсть прямо на прийомі.

Моя інститутська подруга Тетяна, чоловіка якої запросили в Китай працювати, народила дочку в Шанхаї в 2015 році. Вона розповідала, що родичі матусь з і сусідніх палат цілими сім’ями приходили подивитися на іноземку і її немовля. Незважаючи на те, що вони її щиро і від душі вітали, Таня була в шоці.

У немовляти знімають відбиток ніжки

У новонародженого знімають відбиток ніжки, який буде додано до решти документів при виписці. Таня так і не зрозуміла до кінця, навіщо. Ймовірно, це щось на зразок традиційного для китайців підпису: вони ставлять відбиток пальця на ряді документів (червоними чорнилом).

Не прийнято повідомляти стать дитини

Все непросто складалося в цій країні: то хлопчики були в честі, то дівчатка. Зараз в китайській родині з полегшенням зітхають, якщо народжується дівчинка. До її приданого не будуть надто прискіпуватися, адже жінок в Китаї бракує. А ось батьки хлопчика повинні будуть подбати про окреме житло для сина. Без власного житла йому буде дуже важко знайти наречену!

Результати аналізів можна подивитися на сайті

Таня, також розповіла мені, що результати аналізів можна подивитися на сайті своєї лікарні в особистому кабінеті. Чудово, правда? Ось тільки цю послугу надають поки не всі лікарні.

Ось такі подробиці вийшло дізнатися. Щось розповіли подруги, а щось прочитала у дівчаток, які народжували в Піднебесній. Культурні відмінності іноді шокують. Але і китайці чимало дивуються українським порядкам!

https://tobemom.site/