Ми співпрацюємо з НСЗУ

Кольпоскопія

В Міському клінічному перинатальному центрі працює кабінет патології шийки матки.  Тут проводять кольпоскопію шийки матки зав допомогою кольпоскопа МК-200 з цифровою відеосистемою.  

Кольпоскопія – важлива складова консультації лікаря-гінеколога. Це огляд піхви та шийки матки під збільшенням. Кольпоскоп є спеціальним бінокулярним мікроскопом на пересувній стійці. Оптична система приладу має додаткові світлофільтри для більш чіткої оцінки стану слизової оболонки шийки матки.

Вона потрібна для виявлення підозрілих ділянок на поверхні шийки матки, які можуть бути дисплазією або раком шийки матки. Також під час кольпоскопії виявляють кондиломи, ерозії, ектопію циліндричного епітелію , атрофії, поліпи, ендометріозні осередки та ін.

Кольпоскопію бажано робити у перші кілька днів після закінчення менструації. Особливої ​​підготовки до процедури не вимагається. Але протягом 24 годин перед кольпоскопією необхідно утриматися від статевого життя і використовувати вагінальні креми, свічки тощо.

Для жінки кольпоскопія відчуттям нічим не відрізняється від звичайного огляду. Лікар вводить у піхву гінекологічний розширювач («дзеркало»). Тампоном видаляються усі виділення. Окуляри кольпоскопа мають у своєму розпорядженні на відстані 10-15 см від входу в піхву.

Лікар розглядає шийку матки при різному збільшенні. Зображення кольпоскопа виводиться на монітор, тому за бажання пацієнтка може побачити стан своєї шийки матки. Лікар має можливість зробити фотознімки, які надалі допомагають оцінити ефективність лікування захворювань шийки матки.